خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۳۸۹, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۹ ساعت ۱۵:۵۹:۳۶

    خانه  > زندانیان  >  عدم درمان پزشکی یک زندانی سیاسی

عدم درمان پزشکی یک زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – مامورن امنیتی از درمان پزشکی یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام جلوگیری میکنند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام جعفر کاظمی از ناراحتی حاد رگ سیاتیک رنج می برد و دائم با دردهای شدید مواجه است دردها گاها به حدی شدید است که قدرت حرکت و یا سایر فعالیتهای معمول روزانه را از او سلب می کند.او هنگامی که در بند ۲۰۹ زندان اوین بوده دچار این ناراحتی  گردیده است. وی در اثر شکنجه های وارده در بند ۲۰۹ زندان اوین برای گرفتن اعترافات تلویزیونی، تعدادی از دنده هایش شکسته و تا کنون از این آسیب دیده گی ها رنج میبرد.

آقای کاظمی هنگام مراجعه به بهداری زندان با برخوردهای غیر متعارف مسئولین بهداری مواجه و مسئولین زندان از درمان جدی او خوداری می کنند. بهداری زندان تنها با دادن قرصهای تسکین دهنده و خواب آور اکتفا می کند. این در حالی است که او باید برای درمان رگ سیاتیکش تحت معالجه پزشک متخصص در بیمارستانهای خارج از زندان بستری شود.بهداری زندان برای رسیدگی به وضعیت حاد دندانهایش تقاضای مبلغ سنگینی نموده است تا داندانهای او را بکشند و نه درمان کنند .

لازم به یادآوری است که زندانی سیاسی جعفر کاظمی ۲۷ شهریور ماه ۱۳۸۸ توسط مامورین وزارت اطلاعات با ضرب و شتم دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ منتقل گردید. او به مدت ۷۴ روز در سلول انفرادی تحت شکنجه قرار داشته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید