خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۳۸۹, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۹ ساعت ۸:۲۸:۱۱

    خانه  > اقلیت های ملی  >  ادامه بازداشت و صدور احکام سنگین برای فعالین سیاسی و مدنی کرد

ادامه بازداشت و صدور احکام سنگین برای فعالین سیاسی و مدنی کرد

خبرگزاری هرانا – در ادامه فشار بر فعالین سیاسی و مدنی کرد در طی روزهای گذشته تعدادی از این فعالین دانشجویی و مدنی کرد از سوی دادگاه های انقلاب به احکام سنگین محکوم گشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوروز تی وی، دلیر روزگرد دانشجوی کرد سقزی دانشگاه تهران که روز ۲۷ جولای در بلوار هفت تیر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود و مدت نزدیک به ۷۵ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات  سنندج تحت شکنجه های روحی و جسمی شدید قرار گرفته بود، به اتهام همکاری با احزاب کردی مخالف دولت از سوی دادگاه انقلاب شهر سقز به ۱۰ سال زندان و ۴ سال تبعید به شهر سیرجان کرمان محکو شده است.

همچنین دانشجوی دیگری سقزی  به نام آریا حامدی دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه که در رویدادهای بعد از انتخابات سال گذشته بازداشت شده بود و بعدا با تودیع وثیقه آزاد شده بود به حکم قطی ۶ ماه زندان از سوی دادگاه تجدید نظر استان کرمانشاه محکوم شده است.

در ادامه صدور احکام سنگین برای فعالین مدنی کرد، رزگار مرادی حقوقدان سقزی که نزدیک به دو ماه پیش به اتهام همکاری با احزاب کرد توسط نیروهای امنیتی شهر سقز بازداشت شده بود، در یک دادگاه ۵ دقیقه به ۵ سال زندان محکوم گشته است. این فعال مدنی کرد به مدت نزدیک به ۳۵ روز  در بازدشتگاه اداره اطلاعات تحت بازجویی و فشار شدید قرار گرفته است.

همچنین عبدالقادر شیری شاعر کرد اهل سقز و از فعالین فرهنگی انجمنهای ادبی این شهر که پیشتر توسط نیروهای امنیتی در شهر سنندج بازداشت شده بود به مدت ۷۵ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تحت فشارهای شدید برای اعتراف قرار گرفته بود، از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اتهام همکاری با احزاب کردی  به ۵ سال زندان محکوم گشته است.

از سوی دیگر بهروز طماسبی شهروند سنندجی که در شهر سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود و بعدا به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود و به مدت نزدیک به ۱۰۵ روز در این بازداشتگاه جهت اعتراف گیری از سوی بازجویان اداره اطلاعات تحت فشار بوده است، در تاریخ ۲۴ نوامبر در دادگاه انقلاب این شهر محاکمه شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید