خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۳۸۹, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۸ ساعت ۱۳:۳۲:۰۷

    خانه  > کارگران  >  احضار یکی دیگر ازفعالین سندیکایی شرکت واحد تهران به دادسرای زندان اوین

احضار یکی دیگر ازفعالین سندیکایی شرکت واحد تهران به دادسرای زندان اوین

خبرگزاری هرانا – فعال سندیکایی شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه  آقای علی اکبر نظری به دادسرای  انقلاب مستقر در زندان اوین احضار شد.

فعال سندیکایی علی اکبر نظری ۳۴ ساله وراننده خط ۱ تندرو (بی آر تی) می باشد. او طی تماس تلفنی  توسط فردی بنام امجد که خود را از شعبه ۲ بازپرسی مستقر در زندان اوین معرفی می کرد از وی خواست که روز دوشنبه راس ساعت ۰۹:۰۰ خود را به دادسرای زندان اوین معرفی کند.اکثرا فعالین و وکلایی که به دادسرای اوین تا به حال  احضار شده اند منجر به دستگیری آنها گردیده است که آخرین آن فعال سندیکایی آقای مرتضی کمساری می باشد.

 

به گزارش فعالین حقوق بشر، فعال سندیکایی شرکت واحد آقای علی اکبر نظری دارای ۱۰ سال سابقه کار است و در جریان اعتصابات  و اعتراضات کارکنان شرکت واحد در سال ۱۳۸۴ دستگیر و مدتی را در زندان اوین بسر برد او سپس به مدت ۴ سال از کار تعلیق شد و از حقوق و مزایا کاری محروم بود. آقای نظری در طی این ۴ سال پیگیری وضعیت حقوقی خود جهت بازگشت بکار بود تا اینکه در حدود ۱ ماه پیش اداره کار رای بر بازگشت بکار وی  را صادر نمود و از آن زمان  مشغول به کار شد.

از طرفی دیگر فعال سندیکایی زندانی  مرتضی کمساری بعد ۴۸ ساعت بازداشت در قرنطینه زندان اوین به بند ۸ زندان اوین منتقل گردید.او قرار بود که شب گذشته آزاد شود و وثیقه لازم برای وی قرار داده شده بود.اما در آخرین لحظات بازجویان وزارت اطلاعات از آزادی او ممانعت به عمل آوردند و او را در بازداشت غیر قانونی خود نگه داشتند.

در ماه های اخیر به صورت مستمر فعالین سندیکایی شرکت واحد اتوبوس رانی تهران با یورش مامورین وزارت اطلاعات بازداشت و به  بند ۲۰۹ زندان اوین و یا بند سپاه زندان گوهردشت کرج منتقل می کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید