خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مقاله واشنگتن پست،محمد داوری به قیمت از جان گذشتگی

مقاله واشنگتن پست،محمد داوری به قیمت از جان گذشتگی

خبرگزاری هرانا – محمد داوری” در ضیافت شامی که سه شنبه شب به افتخار روزنامه نگاران برگزیده برگزار می شود، حضور نخواهد داشت.

او که در زندان بدنام “اوین” دوران حبس خود را می گذراند، احتمالا حتی مطلع نخواهد شد که برنده جایزه ای مهم شده است. در واقع، او از هشت ماه پیش، حتی از ملاقات با خانواده خود محروم بوده است.

اقای داوری به خاطر شهامتش، به عنوان یکی از چهار برنده کمیته حفاظت از روزنامه نگاران انتخاب شده است. اما احتمالا مانند سه برنده دیگر این جایزه از روسیه، ونزوئلا و اتیوپی، فکر می کند که کار خارق العاده ای انجام نداده است.

تمام این روزنامه نگاران درجه یک، به این خاطر به عنوان “قهرمان” مورد تقدیر قرار گرفته اند که می خواسته اند به فعالیت حرفه ای عادی خود بپردازند؛ یعنی، گزارش دادن و رمزگشایی از واقعیت ها به بهترین شکل ممکن، آن هم در کشورهایی که حقیقت، بلای جان حاکمانشان است.

محمد داوری، ۳۹ ساله، در سایت “سحام نیوز” به افشای شکنجه زندانیان بازداشتگاهی در تهران پرداخته بود. افشای این مساله، اگرچه مسئولان حکومتی را به بستن آن بازداشتگاه وا داشت، اما به بهای پنج سال زندان برای اقای داوری به خاطر “اقدام علیه حکومت” انجامید.

سه برنده دیگر جایزه کمیته حفاظت از روزنامه نگاران، عبارتند از “نادیرا ایسایوا” ۳۱ ساله از روسیه، “لورآنو مارکز” ۴۷ ساله از ونزوئلا، و “داویت کبد” ۳۰ ساله از اتیوپی.

منبع: واشنگتن پست

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید