خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ترور ۲ استاد دانشگاه در تهران

ترور ۲ استاد دانشگاه در تهران

خبرگزاری هرانا – در اثر دو انفجار همزمان در دو نقطه از شهر تهران، یک استاد دانشگاه به‌شهادت رسید و یک استاد دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

هر دو استاد به یک شیوه اما در محل‌های جداگانه به قتل رسیدند. موتور‌سوار تروریست نزدیک خودروی حامل استاد شده و با چسباندن یک بمب به ماشین از آن فاصله گرفته و سپس خودرو را منفجر می‌کردند.

به گزارش آفتاب، مجید شهریاری و فریدون عباسی دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی صبح امروز دوشنبه مورد سوءقصد قرار گرفتند که دکتر شهریاری به مقام شهادت نائل آمد.

صبح امروز بین ساعت ۷ تا ۸ دو نفر از اساتید فیزیک دانشگاه شهید بهشتی که عازم دانشگاه شهید بهشتی بودند توسط افراد ناشناس مورد سوء قصد قرار گرفتند. 

به گزارش مهر، در ترور اول دکتر مجید شهریاری عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی به شهادت رسیده و ۲ نفر همراه وی مجروح شده‌اند.

در ترور دوم دکتر فریدون عباسی دوانی دیگر استاد دانشگاه شهید بهشتی در میدان نزدیک این دانشگاه در اقدامی مشابه مورد سوء‌قصد قرار گرفت که بلافاصله متوجه موضوع شده و از محل حادثه می‌گریزد. این استاد دانشگاه و همراه وی در این حادثه جان سالم به‌در برده‌اند.

دکتر فریدون عباسی دوانی از ابتدای انقلاب عضو سپاه پاسداران بوده و سه دور در جبهه جنگ عراق علیه ایران حضور داشته است. بعد از جنگ دکترای فیزیک هسته‌ای گرفته است. 

به نوشته مشرق وی از سال ۷۲ عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه شده و در ادامه به ریاست دانشکده فیزیک این دانشگاه رسیده است.

وی همزمان نیز در وزارت دفاع کار تحقیقات هسته‌ای را شروع کرده است. 

عباسی ۵۲ ساله از متخصصین لیزری وزارت دفاع و از معدود متخصصان جدا سازی ایزتوپ بود. 

وی مسئول آموزش و تحقیقات هسته‌ای وزارت دفاع نیز بود.

فریدون عباسی ریاست گروه فیزیک در دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران هم داشت ولی بندرت به این دانشگاه می‌رفت. 

به گزارش سایت آینده، فریدون عباسی دوانی، از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جمله افرادی است که در قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت که در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، (برابر با ۴ فروردین ۱۳۸۶) به تصویب رسید، مورد تحریم قرار گرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری تهران نیز ضمن تائید خبر انفجار صبح امروز در بلوار ارتش گفت: انفجارهای صبح امروز منجر به‌شهادت دکتر مجید شهریاری استاد دانشگاه شهید بهشتی شد.

صفرعلی براتلو معاون سیاسی و امنیتی استانداری تهران که در محل حادثه حضور داشت، در گفت‌وگو با ایلنا، ضمن تائید این دو انفجار افزود: اینکه گفته می‌شود یکی از بمب‌ها در نزدیکی سر در دانشگاه منفجر شده صحت ندارد و در محلی دورتر از دانشگاه حادثه تروریستی مذکور رخ داده است. 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا عاملان این حادثه تاکنون شناسایی شده‌اند، گفت: در حال بررسی این موضوع هستیم و اطلاعات تکمیلی متعاقبا به مردم اعلام خواهد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید