خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۷ ساعت ۱۴:۲۱:۴۹

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور قرار مجرمیت برای ۲۰ متهم حوادث کوی دانشگاه

صدور قرار مجرمیت برای ۲۰ متهم حوادث کوی دانشگاه

خبرگزاری هرانا – پس از اعلام خبر احضار ۳۰ نفر در رابطه با پرونده کوی دانشگاه و صدور قرار مجرمیت برای چند تن از آنان، امروز یک مقام مسئول در سازمان قضایی نیروی مسلح اعالم کرد که برای ۲۰ متهم دیگر حوادث کوی دانشگاه تهران قرار مجرمیت صادر شده است.

به گزارش ایسنا، این مسئول قضایی در حاشیه‌ نمایشگاه دستاوردهای قوه قضاییه در مجلس درباره‌ پرونده حوادث کوی دانشگاه گفت: تاکنون حدود ۱۰ جلسه از محاکمه ۲۷ متهم پرونده حوادث کوی دانشگاه برگزار شده که در این جلسات شکات و تمامی متهمان حضور داشتند.

وی ادامه داد: در جلسه اول دادگاه نماینده‌ حقوقی وزارت علوم و نماینده حقوقی دانشگاه تهران و وکلای شاکیان شکایت خود را مطرح کردند.

این مسوول قضایی همچنین گفت: اخیرا قرار مجرمیت درخصوص ۲۰ متهم دیگر پرونده صادر شده که در صورت تایید، پرونده این افراد به زودی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال می‌شود.

این درحالی است که پیش از این رییس قوه قضاییه با انتقاد از عدم همکاری برخی نیرو‌های امنیتی در پرونده‌ی کوی دانشگاه از احضار بیش از ۳۰ نفر در این‌باره خبر داده بود

صادق آملی لاریجانی در همایش پیام ماندگار به مناسبت سالروز تاسیس بسیج دانشجویی در رابطه با رسیدگی به پرونده کوی دانشگاه اظهار کرده بود: متاسفانه در پرونده کوی دانشگاه نیروهای امنیتی هیچ کمکی به ما نکردند و اشاره‌ایی مبنی بر اینکه هیچ کمکی ارائه نشده، به ما نبود، بلکه به نیروهای امنیتی بود و در جلسه‌ای این موضوع را خدمت مقام معظم رهبری مطرح کردم.

وی با بیان اینکه اقدامات ما براساس اطلاعاتی بود که از سایر طریق به دست آوردیم، اعلام کرد: در رابطه با این پرونده بیش از ۳۰ و چند نفر احضار شدند و برای برخی از آنها کیفرخواست قطعی صادر کردیم. این پرونده باید به صورت دقیق مورد رسیدگی شود از ما انتظار تعجیل نداشته باشید زیرا ما براساس قانون فعالیت می‌کنیم و نمی‌توانیم براساس اتهام کار کنیم. امیدواریم این پرونده به صورت خوبی به انتها برسد.

پیش از این و در پی احضار تعدادی از دانشجویان توسط دادسرای انتظامی نیروهای مسلح به اتهام “مشارکت” در حوادث کوی دانشگاه تهران، بیم آن می‌رود که به جای متهمان اصلی، دانشجویان مجرم این حوادث اعلام شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید