خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۶ آذر ۱۳۸۹, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۶ ساعت ۱۹:۲۷:۱۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یک فعال فرهنگی و یک دانشجو آزاد شدند

یک فعال فرهنگی و یک دانشجو آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – سلیم آروم، فعال فرهنگی و محمد حیدرزاده از اعضای دفتر تحکیم وحدت، به قید وثیقه از زندان آزاد شدند.

به گزارش کردیش پرسپکتیو ، بعداظهر امروز شنبه ۶ آذرماه ۱۳۸۹ “سلیم آروم” شهروند بوکانی و همکار بسیاری از نشریات کردی-فارسی در مناطق کردنشین که در هفته دوم آبانماه دستگیر شده بود با تودیع وثیقه ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد.

سلیم آروم دبیر دبیرستانهای بوکان که بطور موقت از زندان آزاد شده، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی مدتی را در بازداشت بود.

هم چنین پس از گذشت سه هفته از بازداشت چهار عضو منتخب دفتر تحکیم وحدت، محمد حیدرزاده، یکی از دانشجویان بازداشت شده فردا با قید وثیقه آزاد خواهد شد.

به گزارش دانشجو نیوز، محمد حیدرزاده، محسن برزگر و علیرضا کیانی در روز ۱۶ آبان ماه و علی قلی زاده در روز ۱۴ آبان ماه دستگیر و سپس به زندان اوین منتقل شدند. پس از دستگیری این چهار فعال دانشجویی، روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت با انتشار بیانیه ای بازداشت فعالین دانشجویی  را محکوم کرد و خواستار آزادی دانشجویان در بند شد.

جمعی از فعالین فرهنگی-سیاسی دانشگاه شهرکرد نیز با انتشار بیانیه ای بازداشت چهار عضو منتخب دفتر تحکیم وحدت، را محکوم کردند و ۱۶ آذر امسال را در دانشگاه شهرکرد به نام محمد حیدرزاده نامگذاری نمودند. فعالین فرهنگی-سیاسی دانشگاه شهرکرد در بیانیه خود نوشتند: “ما فعالین فرهنگی سیاسی دانشگاه شهرکرد در محکومیت بازداشت نابخردانه محمد حیدر زاده و همسنگرانش علی قلی زاده ، محسن برزگر،علیرضا کیانی ضمن نامگذاری ۱۶ آذر امسال به نام «روز محمد حیدرزاده در دانشگاه شهرکرد» امیدواریم جشنی بزرگ را با حضور وی به عنوان نماد جنبش دانشجویی برگزار کنیم.”

گفتنی است که پیش از این نیز چند دانشجوی دربند از زندان اوین آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید