خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۶ آذر ۱۳۸۹, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۶ ساعت ۱۲:۳۰:۰۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  برگزاری مجدد دادگاه احمد قابل بدون حضور وی در جلسه محاکمه

برگزاری مجدد دادگاه احمد قابل بدون حضور وی در جلسه محاکمه

خبرگزاری هرانا – بعد از اینکه احمد قابل، هفته گذشته در جریان محاکمه خود در دادگاه انقلاب، خاطرنشان کرده بود که دیگر در جلسه دادگاه حضور پیدا نخواهد کرد، منابع خبری گزارش دادند که جلسه جدید دادگاه این پژوهشگر زندانی، روز چهارشنبه اخیر(سوم آذرماه) بدون حضور وی برگزار گردید.

منابع خبری جرس خاطرنشان کردند که در دادگاهی که سوم آذر ماه برگزار گردید، تنها صالح نیکبخت، وکیل احمد قابل، در جلسه حضور داشته و به سئوالات قاضی پاسخ داده است.

در جلسه مذکور، وکیل احمد قابل از قاضی خواست به دلیل اینکه زندانی در بازداشت به سر می برد، نسبت به آزادی سندهایی که جهت وثیقه آزادی وی، ماهها پیش در گرو دادگاه گذاشته شده، دستور مقتضی را صادر نماید.

گفتنی است در دادگاه روز شنبه ٢٩ آبان ماه که در شعبه پنجم دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی کاووسی برگزار شد، احمد قابل، نویسنده، پژوهشگر دینی و منتقد حکومت، طی خطابه ای انتقاد آمیز خطاب به رئیس دادگاه خاطرنشان کرد “پس از این من برای جلسه دادگاه نخواهم آمد، زیرا همۀ آن چه که گفتنی است، گفته ام. شما هم به همه موارد اتهامی اشاره کرده اید. بیش از این نه خود را معطل کنید و نه این قدر مرا و خانواده ام را آزار دهید.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید