خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  حزب “سبز های فرانسه ” اعدام پنج زندانی سیاسی در ایران را محکوم کرد

حزب “سبز های فرانسه ” اعدام پنج زندانی سیاسی در ایران را محکوم کرد

حزب “سبز” های فرانسه اعدام پنج زندانی درجمهور اسلامی ایران را محکوم کرد. متن این بیانیه که امروز در پاریس انتشار یافت، بدین شرح است:

حزب سبزهای فرانسه محکوم میکند!
در ایران پنج زندانی سیاسی اعدام شدند

یک زن ۲۹ ساله بنام شیرین علم هولی و چهارفرد دیگر بنا مهای کمانگر، وکیلی، اسلامیان و حیدریان که از فعالین مدنی بودند روز یکشنبه ۹ ماه مه توسط جمهوری اسلامی اعدام گردیدند. کمانگرکه آموزگار، روزنامه نگاروفعال در انجمن زیست محیطی آهو بود از ژوئیه ۲۰۰۶ دستگیر وزیر شکنجه قرار داشت. باید یادآوری نمود که افراد اعدام شده کرد ایرانی بوده ویکسال پیش دو کرد دیگر نیز تیرباران شدند.

در واقع بدنبال تقلب بزرگ در انتخابات و تظاهرات گسترده مردم رژیم سیاست سرکوب خود را تشدید نمود وتمام وسائل خود را بسیج کرد تا جنبش مقاومت را نابود سازد.

هم اکنون ۱۶ زندانی سیاسی دیگر و۱۱ نفر از معترضین به تقلب انتخاباتی که در اسارت بسر میبرند توسط این رژیم تروردر معرض خطر اعدام قرار دارند. ما آگاهیم که مردم ایران پیکار خود را بر ای کسب حقوق دمکراتیک خود وعلیه رژیم خامنه ای و احمدی نژاد وسیستم مذهبی ولایت فقیه ادامه میدهد. نظام استبدادی حاکم با قتل و شکنجه وتجاوز واعدام میکوشد تا مقاومت مردم را درهم شکند، ولی بااین وجود مبارزه در راه آزادی ودمکراسی ادامه دارد.

حزب سبزهای فرانسه نقض حقوق بشر ووحشیگری جمهوری اسلامی را محکوم کرده و قاطعانه از خواستهای دمکراتیک مردم ایران پشتیبانی مینماید.

زنده باد آزادی!
حزب سبزهای فرانسه
پاریس ۱۰ مه ۲۰۱۰

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید