خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۶ آذر ۱۳۸۹, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۶ ساعت ۱۰:۳۸:۳۹

    خانه  > زندانیان  >  فشار مغزی و عصبی و بی هوشی کبودوند

فشار مغزی و عصبی و بی هوشی کبودوند

خبرگزاری هرانا – محمدصدیق کبودوند ، فعال حقوق بشری برای بار دوم طی ۲ ماه گذشته در اثر فشار مغزی و عصبی دچار بی هوشی شد. کبودوند در ساعت ۳ بامداد روز جمعه ۲۸ آبان ماه بر اثر فشار مغزی و عصبی و قطع تنفس دچار بی هوشی شد که پس از به هوش آمدن با نابینایی موقتی و از کار افتادن قسمتی از مغز توام با فشار سنگین و درد غیرقابل بیان و تعریق سرد، بی حسی و فلج شدن بخشی از بدن روبرو شد که پس از نیم ساعت وضعیت ایشان به طور نسبی به حال عادی برگشت.

به گزارش دیدبان حقوق بشر کردستان، ناظرین بند پس از اطلاع جهت معاینات لازم و احتمال اینکه فشار شدید مغزی و عصبی، سکته مغزی بوده باشد افسر نگهبانی را در جریان قرار داده و آمبولانس ایشان را به درمانگاه زندان منتقل نموده است ولی در درمانگاه متاسفانه نه تنها مورد رسیدگی و بررسی لازم پزشکی قرار نگرفت بلکه با رفتار زننده و اهانت آمیز نگهبان و کادر غیرپزشکی درمانگاه روبرو می شود.

وی پس از معاینه سرپایی به بند بازگردانیده می شود. شایان ذکر است پیش از این نیز افرادی چون «الف- ق» که چنین شرایطی داشت به دلیل بی توجهی مسئولان درمانگاه در زندان جان سپرد.از این رو خانواده کبودوند هرگونه اتفاق بعدی و عواقب ناگوار احتمالی برای کبودوند را متوجه مسئولان درمانگاه زندان می دانند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید