خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۱ ساعت ۱۴:۵۳:۴۸

    خانه  > سایر گروهها  >  اعلامیه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: اعدام و ارعاب محکوم است

اعلامیه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: اعدام و ارعاب محکوم است

سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به اعدام فرازد کمانگر، معلم مدافع حقوق بشر، اعلامیه ای صادر کرده است که متن آن به قرار زیر است:


ما در ماتم معلمی هستیم که ابزارش گچ و قلم بود و کودکانی را تعلیم میداد که بسیاری از آن‌ها شبها گرسنه سر بربالین میگذاشتند.

جرم او دفاع از حقوق بشر بود. جرمی که در صد سال گذشته بسیاری را در خاک و خانواده‌هایی را در ماتم فروبرده است.

در چهار سال گذشته بسیاری از نهادهای ملی و بین الملی زندانی بودن فرزاد کمانگر را محکوم کرده و مهمتر از آن خواهان رسیدگی قانونی و بیطرف به پرونده اش بودند، نمایندگان سازمانهای جهانی در چندین نوبت خواستار اعزام هیئتی برای دیدار مستقیم با او شدند، که هیچ‌گاه مورد موافقت قرار نگرفت.

متاسفانه خانواده ایشان این حق را نداشتند و نتوانستند در آخرین لحظه عزیز خودشان را ببینند، این اعدام ها زمانی در جامعه ما اتفاق افتاد که مردم ما همیشه و در هر مکانی هرنوع خشونت را نفی کرده اند.

جنبش کارگری ایران و جهان معلمی را از دست داد که حتی در زندان نیز از یادگیری و یاددهی کوتاهی نکرد. ما از دست دادن فرزاد را به خانواده کمانگر و هم طبقه ای های ایشان در سراسر جهان تسلیت میگوییم .

ما همانطوری که در چند سال گذشته مکرراً اعلام کرده ایم خواهان لغو مجازات اعدام هستیم و احکام دادگاههای غیر قانونی را مردود میشماریم  و خواهان آزادی کلیه زندانیان جنبش مدنی از جمله آقایان مددی و اسالو هستیم. 

با امید به گسترش صلح و عدالت در تمام جهان 
سندیکای کارگران شرکت واحد
اتوبوسرانی تهران و حومه
اردیبهشت ۱۳۸۹

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید