خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۸۹, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۳ ساعت ۱۴:۳۴:۰۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اعمال محدودیت های جنسیتی در دانشگاه شهرکرد و اعتراض دانشجویان

اعمال محدودیت های جنسیتی در دانشگاه شهرکرد و اعتراض دانشجویان

خبرگزاری هرانا – در چند ماه اخیر مسئولین دانشگاه شهر کرد اقدام به انحلال چندین کانون و تشکل های فرهنگی و هنری نمودند.

به گزارش دانشجونیوز، به دنبال انحلال کانون های فعال فرهنگی از جمله تئاتر، موسیقی، گفتمان فرهنگی، هنرهای تجسمی و تجمیع و محدود کردن این کانون ها در یک کانون که همراه با  جداسازی جنسیتی در محیط کانون ها و محیط های فرهنگی بوده است ، در اقدامی دیگر مسئولین  دانشگاه به دنبال جداسازی کافی شاپ دانشگاه بودند که با مخالفت شدید دانشجویان همراه شده بود. گفتنی است که پیش از این در بعضی از دروس عمومی نیز جدا سازی جنسیتی در این دانشگاه اعمال شده بود.

 

در همین زمینه یک منبع آگاه به دانشجونیوز گزارش می دهد که به دنبال سناریو تفکیک جنسیتی، یکی از کانون های فرهنگی دانشگاه شهرکرد به مناسبت عید غدیر در تاریخ های ۱ آذر و ۲ آذر جشنی به این مناسبت برگزار کرده بود که روز اول جشن به دانشجویان پسر و روز دوم به دانشجویان دختر اختصاص یافته بود.

این اقدام مسولین دانشگاه با اعتراض عموم دانشجویان همراه شد بطوریکه دانشجویان دانشگاه شهرکرد در اقدامی اعتراضی از حضور در این مراسم خودداری نمودند. گفتنی است پس از روی کار آمدن دولت محمود احمدی نژاد در سال ۸۴ پروژه تفکیک جنسیتی از سوی برخی از نهادها و روحانیون دولتی به صورت تدریجی در حال اجرا می باشد که اغلب با مقاومت اکثریت دانشجویان مواجه شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید