خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آرش صادقی، عضو ستاد ۸۸ به زندان اوین بازگشت

آرش صادقی، عضو ستاد ۸۸ به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – آرش صادقی پس از احضار به دادسرای اوین دوباره به زندان منتقل شد.

به گزارش جرس، آرش صادقی که یورش نیروهای امنیتی منجر به حمله قلبی و فوت مادرش شد، روز دوشنبه به دادسرای اوین احضار شد و دیگر بازنگشت.

در دادگاه تجدید نظر آرش صادقی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود که به تازگی اعلام شده بود. اما هنوز معلوم نیست که وی برای اجرای حکم به دادسرای اوین احضار شده یا دلیل دیگری دارد.

آرش صادقی همزمان به اوج گیری اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، بازداشت شد و بیش از یک سال را در بازداشت موقت گذراند. او دوره بازداشت خود را در بندهای ۲- الف سپاه و ۲۰۹ وزارت اطلاعات گذرانده بود، تا اینکه چند ماه پیش به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد شد.

با وجود آزادی وی به قید وثیقه، چندی پیش مامورین امنیتی به منظور بازداشت مجدد او به منزل پدری اش یورش بردند، که او در آن زمان در منزل حضور نداشت، اما یورش ماموران باعث شوکه شدن مادر او و در نتیجه حمله قلبی و درگذشت آن مرحوم شد.

این عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات ریاست جمهوری و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی گفته است “نیروهای امنیتی روز ۱٩ آبان در نیمه های شب به منزل ما رفتند. در حالی که من آن شب برای نگهداری از پدربزرگ و مادر بزرگم در منزل آنها بودم و خواهرم و مادرم در منزل خودمان بودند… ساعت چهار و نیم صبح ماموران به منزل مراجعه کردند. دو بار در زدند که کسی در را باز نکرد، ماموران شیشه را شکسته و کلید را از پشت در برداشته و در را باز کردند و وسایل شخصی مرا همراه خود بردند… که مادرم در پی این حمله و ایجاد رعب و وحشتی که کرده بودند، دچار حمله قلبی شد و پس از چهار روز در بیمارستان در گذشت.”

صادقی چند روز پیش گفته بود “هزینه سنگینی را پرداخت کردم. ترجیح می دهم به زندان بروم. شرایط در داخل زندان بهتر از بیرون است. فشار خانواده که مرا مسبب مرگ مادرم می داند، فشار زیادی است…”

گفتنی است پدر آرش صادقی نیز از جانبازان جنگ هشت ساله با عراق است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید