خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۲۱ ساعت ۱۰:۴۹:۰۰

    خانه  > سایر گروهها  >  تجمع معترضان ایرانی به قتل عام زندانیان سیاسی، مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن/ ویدیو و تصاویر ‎

تجمع معترضان ایرانی به قتل عام زندانیان سیاسی، مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن/ ویدیو و تصاویر ‎

خبرگزاری هرانا ‫- ده ها تن از فعالان حقوق بشر و معترضان ایرانی به اعدام ۵ زندانی سیاسی، در مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در شهر واشنگتن آمریکا تجمعی اعتراضی برپا کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ده ها تن از فعالان حقوق بشر و معترضان ایرانی به اعدام ۵ زندانی سیاسی به نام های فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، مهدی اسلامیان و شیرین علم هولی که نوزدهم اردی بهشت در زندان اوین اعدام شدند، در شهر واشنگتن آمریکا در مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی، به دعوت شاخه آمریکا مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تجمعی اعتراضی برگزار کردند‫.

‎در این تجمع که از ساعت ۴ الی ۶ عصر روز گذشته مورخ ۲۰ اردی بهشت ماه برگزار شد، حاضران پس از شنیدن شرحی از وضعیت، سوابق و روند قضایی و چگونگی اجرای احکام اعدام این زندانیان عقیدتی با سر دادن شعارهایی ضمن انزجار از اقدام دولت ایران در اعدام این زندانیان خواستار آزادی و نجات سایر زندانیان سیاسی خصوصا زندانیان محکوم به مرگ و هم چنین پایان دادن به کم توجهی نسبت به وضعیت حقوق بشر در ایران از سوی جامعه ی بین الملل شدند‫. ‎

در ادامه نامه ای از فرزاد کمانگر از سوی مجریان برنامه قرائت شد و همینطور تعداد دیگری از نامه های این معلم به قتل رسیده در بین حضار توزیع شد‫.

‎برنامه اعتراضی مذکور با سخنرانی و سپس سردادن شعار ادامه یافت و نهایتاْ در ساعت ۱۸ با قرائت قطعنامه پایان یافت. متن قطعنامه ی پایانی تجمع، ویدیو و تصاویر آن در پی می آید ‫:

‎ما مدافعان حقوق بشر و شرکت کنندگان در این تجمع ضمن غیرانسانی دانستن نفس حکم غیرانسانی اعدام ‫:‎‫

۱ -دستگیری و محاکمه زندانیان سیاسی در ایران و مخصوصا ۵ زندانی به قتل رسیده اخیر را مغایر با قوانین و معاهدات حقوق بشری دانسته و از این اقدام جنایتکارانه ابراز انزجار کرده و آن را شدیدا‫ْ محکوم میکنیم.

‎۲- ما معتقدیم دولت ایران برای دستیابی به منافع سیاسی خود با قربانی کردن عدالت و انسان هایی که هرگز امکان دفاع از خود را نیافتند به ترویج خشونت در ایران در آستانه سالگرد انتخابات و به خصوص در منطقه ی کردستان دامن می زند .

۳-‎ ما خواستار تحت پیگیرد قرار دادن عوامل این جنایت از سوی دادگاه های بین المللی تحت عنوان جنایت علیه بشریت هستیم.

‎۴-ما تاکید می کنیم که جامعه بین الملل باید به وضعیت حقوق بشر در ایران توجه جدی تر کند و از مماشات با دولت ایران بعنوان یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر با محکومیت ۲۶ بار در سازمان ملل پایان دهد.

۵-‎ما نسبت به حفظ جان سایر زندانیان سیاسی و مخصوصا زندانیان سیاسی محکوم به اعدام در ایران هشدار می دهیم و دولت ایران را مسئول مستقیم جان آنان می دانیم.

‎یاد فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، مهدی اسلامیان و شیرین علم هولی گرامی باد‎.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید