خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲ آذر ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۲ ساعت ۳:۰۶:۲۶

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران کارخانه کنف‌کار رشت مقابل سازمان صنایع گیلان

تجمع کارگران کارخانه کنف‌کار رشت مقابل سازمان صنایع گیلان

خبرگزاری هرانا – کارگران شرکت کنف‌کار رشت به دنبال احقاق طلب پنج ساله خود مقابل سازمان صنایع و معادن گیلان تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صبح دیروز تعداد زیادی از کارگران کنف‌کار رشت بار دیگر برای گرفتن حق و حقوق خود مقابل سازمان صنایع و معادن گیلان تجمع کردند. این کارگران خواستار طلب معوقه و بازنشستگی خود شدند.
یکی از کارگران به نمایندگی از دیگران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار داشت: از اینکه هر چند ماه یکبار در مقابل استانداری، فرمانداری و یا سازمان صنایع تجمع کنیم، خسته شده‌ایم.
این کارگر که نخواست نامش فاش شود افزود: پنج سال است که حقوق معوقه داریم و بازنشستگی ما نیز معلوم نیست و تعداد زیادی از کارگران با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند و حتی به جرأت می‌توانم بگویم که بسیاری از آنها در تهیه مایحتاج روزانه خود معطل هستند.
وی اضافه کرد: تعداد زیادی از کارگران در خانه‌های استیجاری زندگی می‌کنند که کرایه‌های معوقه دارند و همین روزهاست که صاحبخانه اسباب و اثاثیه آنها را در خیابان بریزد.
این کارگر درمانده که هنگام صحبت اشک در چشمانش جمع شده بود، گفت: به خدا قسم دیگر خسته شدیم و هیچ راهی نداریم به ناچار این تجمع‌ها را ادامه می‌دهیم، شاید دل مسئولان به حال ما بسوزد.
وی ادامه داد: بنده دختر و پسر دانشجو دارم که با هر بار درخواست آنها برای پول آرزو می‌کنم زمین مرا ببلعد.
این کارگر همچنین اظهار داشت: با هر بار تجمع کارگران مسئولان قول و قرارهایی به ما می‌دهند و پس از چند ماه یادشان می‌رود و هیچ اقدامی نمی‌کنند.
وی از رئیس جمهوری کشورمان خواست تا به داد کارگران کنف‌کار برسد.
شرکت کنف‌کار رشت به دلیل واگذاری آن به بخش ‌خصوصی از اواخر سال ۸۲ و خسارت جزئی وارده به آن بر اثر بارش سنگین برف سال ۸۳، از اوایل سال ۸۴ تعطیل شد.
از حدود سه سال قبل نیز با ورود سرمایه‌گذار جدید، فعالیت این کارخانه دوباره آغاز شد.
کارخانه کنف‌کار تنها واحد تولیدکننده گونی، کیسه و منسوجات کنفی در گیلان است که کارگران آن بارها در اعتراض به وضعیت کار و عدم وصول مطالبات خود مقابل استانداری، سازمان صنایع و معادن گیلان و فرمانداری رشت تجمع کردند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید