خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲ آذر ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۲ ساعت ۲:۵۸:۰۶

    خانه  > زندانیان  >  نگرانی نسبت به وضعیت عیسی سحرخیز

نگرانی نسبت به وضعیت عیسی سحرخیز

خبرگزاری هرانا – مهدی سحرخیز، فرزند عیسی سحرخیز در مصاحبه با “روز” نسبت به وضعیت جسمانی پدرش ابراز نگرانی می کند و می گوید: وضعیت جسمی پدرم اصلا خوب نیست؛ خیلی ضعیف شده؛ حتی دکتر متخصص قلب رسما نامه نوشته که پدرم در شرایط عدم تحمل کیفر است، یعنی تحمل کیفر را ندارد اما با این حال او را آزاد نمیکنند، مرخصی هم نمیدهند و او را به بیمارستان نیز منتقل نمی کنند.

وی می افزاید: روحیه پدرم خوب است و خیلی از مسائل و مشکلات را به ما نمی گوید ولی ما واقعا نگران هستیم. پدرم هفته پیش در حال نماز خواندن در زندان غش کرده و افتاده؛ او را برده و سرم و آمپول زده اند و بعد برگردانده اند. ما واقعا نگرانیم و سئوالمان این است که اگر بار دیگر پدرم این چنین بیفتد و خدای نکرده اتفاق دیگری برایش بیفتد چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

مهدی سحرخیز سپس از درخواست های مکرر خانواده و وکیل پدرش برای مرخصی می گوید: وکیل پدرم پی گیر است و مادرم نیز پی گیری میکند اما اکنون دقیقا یکسال و هفت ماه است که پدرم در زندان به سر می برد و حتی یک روز هم به او مرخصی نداده اند. روند برخوردهایشان نشان میدهد که قصد مرخصی دادن به پدرم را هم ندارند؛ اما من هشدار میدهم اگر کوچکترین اتفاقی برای او بیفتد مسئولیت با مسئولین قضایی و امنیتی است که حتی برای مداوا نیز اجازه مرخصی را که حق طبیعی پدرم است از او سلب کرده اند.

عیسی سحرخیز از روزنامه نگاران سرشناس ایرانی است که از ۲۵ تیر ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد. اوکه اکنون در زندان رجایی شهر به سر می برد از سوی دادگاه انقلاب به ۳ سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی و سیاسی محکوم شده است.

فرزند عیسی سحرخیز در مصاحبه با “روز” همچنین به مشکلات خانواده های زندانیان اشاره می کند و می گوید: متاسفانه خیلی از خانواده ها به دلیل اینکه سرپرست خانواده در زندان بوده و یا مدارکشان را در بازرسی منازل توقیف کرده بودند موفق به ثبت نام برای یارانه ها نشدند. تعدادی از خانواده ها هم که موفق به ثبت نام شدند اکنون با مشکل دیگری مواجه هستند و یارانه ها را به آنها نمیدهند و می گویند یارانه ها را فقط به حساب سرپرست خانواده واریز میکنند و چون سرپرست خانواده زندان است و ما یارانه را به حساب او واریز نمی کنیم و….

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید