خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸۹, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۹/۰۱ ساعت ۱۲:۱۷:۳۰

    خانه  > اعدام  >  اعلام رای پرونده‌ قتل سعادت‌آباد؛ محکومیت قاتل به قصاص در ملاءعام، شلاق و حبس

اعلام رای پرونده‌ قتل سعادت‌آباد؛ محکومیت قاتل به قصاص در ملاءعام، شلاق و حبس

خبرگزاری هرانا – هیات قضایی شعبه‌ ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران پس از برگزاری محاکمه متهمان حادثه سعادت‌آباد، رای این پرونده را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، قاضی نورالله عزیزمحمدی، رییس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران که روز یک‌شنبه به ریاست او جلسه‌ی محاکمه متهمان جنایت سعادت آباد (میدان کاج) برگزار شد، گفت: “یعقوب”، متهم ردیف اول به اتهام قتل عمد به قصاص، به اتهام زنای غیر محصن به ۱۰۰ ضربه شلاق و به اتهام قدرت‌نمایی با چاقو به دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

قاضی پرونده سعادت‌آباد درباره‌ی حکم “سعیده”، متهم ردیف دوم این پرونده نیز گفت: با توجه به آنکه سه نفر از اعضای هیات قضایی رای به برائت این متهم دادند و فقط نظر دو نفر از قضات دایر بر محکومیت او بود، نهایتا سعیده از اتهام معاونت در قتل عمدی “یزدان” تبرئه شد.

عزیزمحمدی ادامه داد: سعیده به اتهام زنای غیرمحصنه محکوم به ۱۰۰ ضربه شلاق شده است.

رییس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران با بیان اینکه آرای صادره بر اساس مشورت ۵ قاضی بوده است، خاطرنشان کرد: قصاص “یعقوب” برای اجرا در ملاء عام صادر شده است.

با این وجود در احکام صادره هیچ صحبتی از ماموران نیروی انتظامی حاضر در محل حادثه نشده است.

پیش از این رئیس قوه قضاییه در مصاحبه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده بود: سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز به سرعت در خصوص مأموران مرتبط با این حادثه رسیدگی خواهد کرد.

قتل سعادت آباد، در خیابان و در حضور ماموران نیروی انتظامی کشور رخ داد که طی ۴۵ دقیقه پس از ضربه خوردن مقتول، در شرایطی که وی زنده بود، هیچ تلاشی از سوی پلیس تهران برای نجات جان وی صورت نگرفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید