خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  ۳۰ درویش گنابادی به تحمل حبس و جزای نقدی محکوم شدند

۳۰ درویش گنابادی به تحمل حبس و جزای نقدی محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – ۳۰ نفر از دراویش گنابادی شهرستان چرمهین که شاهد تخریب محل برگزاری مجالس مذهبی خود توسط نیروهای دولتی بودند، به جرم اخلال در نظم ‌و آسایش عمومی، تمرد نسبت به مأمورین و توهین و تخریب اموال دولتی، از سوی دادگاه عمومی باغ‌ بهادران اصفهان به تحمل یک سال حبس تعزیری و پرداخت سه میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی بدل از حبس و شلاق (تعلیق به مدت پنج سال) محکوم شدند. به گزارش مجذوبان نور، این حکم که دراویش را از حضور و رفت و آمد به جلسات مذهبی درویشی‌شان نیز منع می‌کند، در حالی صادر شده است که در ۱۱ تیرماه ۱۳۸۷، شهرداری چرمهین در اقدامی غیرقانونی، به حکم کمیسیون صد شهرداری استناد کرده و محل برگزاری مجالس دراویش گنابادی ساکن آن شهرستان را که منزل مسکونی یکی از دراویش به نام رحمت‌الله جوادی بوده است، به طور کامل با خاک تخریب کرد.

طبق حکم دادگاه یاد شده، دراویش محکوم همچنین مکلف شده‌اند در طول دوران تعلیق مجازات، از برگزاری جلسات دراویش و رفت و آمد و حضور در این جلسات خودداری کنند.

یادآور می‌شود که سه نفر از دراویش به نام‌های طوبی کائیزنژاد، زبیره شیروانی و اعظم نعمتی خویی، به دلیل عدم کفایت ادله، از اتهامات منتسب شده، برائت حاصل کردند.

گفتنی‌ است رحمت‌الله جوادی که جلسات مذهبی دراویش گنابادی در منزل مسکونی وی برگزار می‌شد،‌ از جمله معلمانی است که در جریان انقلاب ۱۳۵۷،‌ جانباز شد. منزل وی در حالی تخریب شد که نیروهای انتظامی زن و فرزند او را از محل سکونت‌شان بیرون کشیده و در این جریان، بخشی از وسایل زندگی و شخصی وی نیز زیر آوار ماند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید