خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران شرکت لوله‌سازی خوزستان مقابل استانداری

تجمع کارگران شرکت لوله‌سازی خوزستان مقابل استانداری

خبرگزاری هرانا – عضو شورای کارگری کارخانه لوله‌سازی خوزستان با اشاره به این‌که کارگران این کارخانه ۱۸ماه کامل است که حقوق نگرفته‌اند، گفت‌: ما خواهان راه‌اندازی مجدد کارخانه هستیم.

غدیر سواعدی در گفت‌وگو با ایسنا، در خوزستان با بیان این مطلب اظهار کرد: بیشتر کارگران کارخانه‌ لوله‌سازی خوزستان بین ۲۰ تا ۳۰ سال سابقه‌ کار دارند ولی در حال حاضر همه خانه نشینند. وی افزود: کارخانه لوله‌سازی خوزستان به دلیل ناتوانی مدیریت فعلی از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون تعطیل و تولیدش متوقف شده است و مدیران آن رفته‌اند.

سواعدی تصریح‌کرد: با وجود رایزنی‌ها و پیگیریی‌های‌ ما به عنوان مجموعه شورای کارگران، تا این لحظه به هیچ نتیجه‌ای در جهت بهبود وضعیت کارگران و کارخانه نرسیده‌ایم.

عضو شورای کارگری کارخانه لوله‌سازی خوزستان با بیان این‌که شب گذشته نشستی در همین زمینه با سیدشریف حسینی (نماینده اهواز) داشتیم، گفت: با وجود تلاش‌های فراوان وی برای حل مشکلات لوله‌سازی خوزستان، تاکنون هیچ مشکلی رفع نشده است.

سواعدی ادامه‌داد: متاسفانه نمایندگان اهواز در پی‌گیری این موضوع یک‌دل و هماهنگ نیستند.

وی با اشاره به این‌که از زمان بازنشستگی حدود ۱۰۰نفر از کارگران این کارخانه گذشته است، خاطرنشان‌کرد: به دلیل پرداخت نکردن سهم چهار درصدی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی، این سازمان کارگر را از بازنشستگی محروم کرده است.

سواعدی گفت: با وجود تمام این فشارها که بر ۶۰۰خانواده‌ کارگران این کارخانه طی این ۱۸ ماه وارد شده است، از ما انتظار دارند هیچ فریادی نزنیم.

وی ادامه‌داد: ما از مسوولان انتظار داریم که به این موضوع رسیدگی کنند تا کسی از این تجمع‌ها سوء استفاده نکند.

سواعدی با بیان این‌که در چند ماه گذشته شخصی به عنوان بخش خصوصی برای خرید این کارخانه تمایل نشان داده بود، گفت: این شخص حتی برای نشان دادن حسن نیست خود، شب عید فطر حقوق سه ماه کارگران را به مبلغ یک میلیارد تومان پرداخت کرد ولی مقامات و مسوولان هیچ گونه کمک و حمایتی از او نکردند.

وی افزود: طی چند ماه اخیر مسوولان استان همواره قول حل کردن مشکلات شرکت لوله‌سازی خوزستان را در کمیسیون‌های شواری تامین و کارگری استانداری داده‌اند ولی این تلاش‌ها به نتیجه‌ نهایی نرسیده است.

سواعدی یادآورشد: فکر نمی‌کنم در سازمان جهانی کار نیز شخصی وجود داشته باشد که ۱۸ماه حقوق نگرفته باشد ولی با این وجود ما تحمل کرده‌ایم.

عضو شورای کارگری کارخانه لوله‌سازی خوزستان بیان‌کرد: ناتوانی و ضعف نقدینگی سهام‌داران این کارخانه منجر به ایجاد مشکلاتی شده است و باید با آن‌ها برخورد جدی شود.

به گزارش ایسنا، صبح امروز جمعی از کارگران شرکت لوله‌سازی خوزستان که نسبت به پرداخت نشدن ۱۸ماه از حقوق خود اعتراض داشتند بار دیگر با تجمع مقابل استانداری خوزستان خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید