خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۹ ساعت ۱۴:۱۵:۴۹

    خانه  > زنان  >  حکم سنگسار سکینه محمدی ‌آشتیانی در صورت تایید نهایی لازم‌الاجرا‌ست

حکم سنگسار سکینه محمدی ‌آشتیانی در صورت تایید نهایی لازم‌الاجرا‌ست

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگستری آذربایجان شرقی گفت: هنوز دستوری برای اجرای حکم سکینه محمدی آشتیانی از تهران صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام مالک اژدر شریفی گفت: حکم سنگسار سکینه محمدی ‌آشتیانی در صورت تایید نهایی لازم‌الاجرا‌ست.
وی اظهار داشت: قباحت خیانت به همسر در تمام دنیا جا افتاده و آشتیانی نیز به واسطه خیانت به همسر محکوم به سنگسار شده است.
محمدی افزود: پرونده وی هم‌اکنون در تهران مراحل قانونی را طی می‌کند و اگر احیاناً تایید نهایی شد و دستور اجرای حکم صادر شد حکم اجرا می‌شود.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: چون مجازات این محکوم سنگین است مراحل رسیدگی نیز سنگین خواهد بود و نمی‌توان حکم وی را فوراً اجرا کرد، دستگاه قضا باید اطمینان خاطر کامل داشته باشد سپس اقدام به اجرای حکم کند.

حجت‌الاسلام شریفی عنوان کرد: پرونده محمدی آشتیانی هم‌اکنون در حال رسیدگی مجدد در تهران است.

وی با اشاره به گذشته این پرونده خاطرنشان کرد: پرونده این مجرم در زمان صدور حکم‌ در شرف اجرا بود که به خاطر نبود امکانات در زندان تبریز متوقف شد و پس از ارجاع موضوع به رئیس قوه قضائیه وقت، ایشان دستور رسیدگی مجدد به پرونده داد و با تغییر ریاست قوه نیز در حال رسیدگی مجدد است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اظهار داشت: هنوز دستوری برای اجرای حکم آشتیانی از تهران صادر نشده و رسانه‌های غربی با انتشار اخبار کذب در خصوص این پرونده درصدد ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی هستند.

وی یادآور شد: کسانی که شایعاتی را در مورد پرونده سکینه آشتیانی پراکنده می‌کنند خبری برای رسانه‌های خود پیدا نمی‌کنند و از خود خبرهای جعلی می‌سازند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اظهار داشت: متاسفانه این رسانه‌ها با انتشار مدارکی مانند عکس و فیلم اقدام به ساختن مستندات جعلی در ارتباط با پرونده می‌کنند تا چهره نظام را در بین افکار عمومی جهان آشفته نشان دهند.

به گفته وی سکینه محمدی ‌آشتیانی هم‌اکنون در زندان تبریز به سر می‌برد و در سلامت کامل است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید