خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۹ ساعت ۱۳:۴۴:۰۹

    خانه  > کودکان  >  هرانا؛ رنجنامه برادر محمد صابر ملک رئیسی نوجوان بلوچ در بند

هرانا؛ رنجنامه برادر محمد صابر ملک رئیسی نوجوان بلوچ در بند

خبرگزاری هرانا – برادر ارشد محمد صابر ملک رئیسی نوجوان ۱۵ ساله بلوچ که از ۱۴ ماه پیش  گروگان وزارت اطلاعات است در رنجنامه ای از فعالان حقوق بشری خواست برای نجات جان برادرش از هیچ کوششی فروگذاری نکنند.

محمد صابر ملک رئیسی در پی عدم همکاری برادرش عبیدالرحمن با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به همراه دو برادر دیگرش بازداشت شد، ماموران وزارت اطلاعات در مراجعه به منزل آنها به پدر و مادرشان اعلام کردند در صورت عدم تحویل فرزندشان ، سه فرزندش را در زندان اعدام خواهند کرد.

متن نامه عبیدالرحمن ملک رئیسی که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

من عبیدالرحمن ملک ریسی برادر بزرگ محمد صابر ملک ریسی که در تاریخ بیست وچهارم سپتامبر سال قبل  در”بیمارستان علی ابن ابی طالب چابهار” هنگامیکه بالا سری برادر کوچکترش بوده به گروگان گرفته شد، هستم که تا به امروز ۱۴ ماه هست که در شکنجه گاه های وزارت اطلاعات زاهدان و در بلا تکلیفی قرار دارد.

نیروهای وزارت اطلاعات در تماس های مکرر با خانواده ام در قبال ازادی برادر کوچکترم به انها شرط تحویل دادن من را به انها پیشنهاد میدهند و خانواده ام را از نظر روحی روانی تحت فشار قرار داده اند و در پی این تلفن های تهدید امیز از طرف وزارت اطلاعات، پدرم  به دلیل کهولت سن و فشارهای روحی در وضعیت جسمانی خطرناکی قرار دارد.

تنها علت این تهدیدات و فشارهای روحی روانی بر خانواده ام به خاطر عدم همکاری ام با وزارت اطلاعات است که از من با تهدید خواسته بودند جاسوس آنها در مجالس علماء اهل سنت و در میان ملت بلوچ باشم و من نیز به خاطر حفظ امنیت جانیم از کشور خارج شدم.

وزارت اطلاعات برای تحت فشار قرار دادن من به گروگان گیری خانواده ام متوصل شدند و نیروهای امنیتی در همان روز محمد صابر را به گروگان گرفته و همزمان دو برادر دیگرم که یکی(سی ساله ویکی ۲۲ ساله) را درمکانی دیگر و درچابهار دستگیر کردند وبعد از دستگیری آنها به خانه مان هجوم بردند.

در یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزلمان سراغ من را می گیرند و خانواده ام را تهدید میکنند که اگر من را تحویل ندهند سه فرزند بازداشت شده آنها را اعدام خواهند کرد.

بعد از پیگیری بستگان و ریش سفیدان محل, دو برادردستگیرشده پس  از گذشت چهار ماه با قید وثیقه  هفتاد میلیونی تومانی ازاد میشوند، اما برادر کوچک ترم به هدف تحویل من به اداره اطلاعات آزاد نمیشود و با اذیت و ازار خانواده ام میخواهند من را تحت فشار قرار دهند تا خودم را معرفی کنم

اما من در اینجا میخواهم به انها اطمینان دهم  که با گروگان گیری و این جنایت های غیر قانونی و ضد حقوق بشری نمیتواند به خواسته خود دست یابند و من از فعالان حقوق بشر در ایران تقاضا دارم که برای ازادی برادر کوچکترم محمد صابر که بدون هیچ جرمی در شکنجه گاه های رژیم خونخوار و ضدحقوق بشر در گروگان انها قرار دارد اقدامات لازم را انجام دهند چون محمد صابر  از نظر سن قانونی زیر هیجده سال است.

با  تشکر
عبیدالرحمن ملک ریسی

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید