خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  آخرین خبرها از وضعیت کارگران زندانی شرکت واحد

آخرین خبرها از وضعیت کارگران زندانی شرکت واحد

خبرگزاری هرانا – غلامرضا غلام حسینی از اعضای سندیکای شرکت واحد تهران، پس از ضرب و شتم در بازجویی اکنون در بند ۸ زندان رجایی شهر کرج و بدون اعلام هیچ گونه اتهامی و در شرایط غیر انسانی محبوس می باشد.

به گزارش کمیته هماهنگی، هم چنین همایون جابری به دلیل همراهی کردن خانواده غلام حسینی در رفت و آمدشان به مراجع انتظامی و قضایی، توسط مامورین امنیتی دستگیر شد و در بند ۴ زندان رجایی شهر کرج بسر می برد و مقام های قضایی برای آزادی وی وثیقه ی ۳۰ میلیون تومانی صادر کرده‌اند. جابری و خانواده اش اعلام نموده اند که تهیه ی این وثیقه از عهده ی آنها خارج است.

این در حالی است که رضا شهابی کارگر شرکت واحد، کماکان در وضعیت بلاتکلیفی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد. او علاوه بر ناراحتی های کمر و گردن و کتف، دچار ناراحتی های عفونی در لثه و دهان شده و مقام‌های زندان از نظر درمانی به او توجهی ندارند.

لازم به یادآوری است که پیشتر دادیاری ویژه امنیت برای آزادی رضا وثیقه ی ۶۰ میلیون تومانی صادر کرده بود که خانواده ی وی تودیع وثیقه نمودند، اما او آزاد نشد. شهابی در تماس با خانواده اعلام کرده است که درست در روز ۱۹ مهرماه که خانواده ی وی را برای تودیع وثیقه ۶۰ میلیون تومانی خبر کرده بودند، در اثر اعتراض بازجو به کم بودن مبلغ وثیقه، ابلاغیه ی لزوم تودیع وثیقه ی ۱۰۰ میلیون تومانی به طور کتبی به اطلاع اش رسیده است.

از سوی دیگر دادیاری ویژه ی امنیت در اوین اعلام کرده که مدت هاست پرونده ی رضا شهابی را به دادگاه انقلاب در خیابان معلم ارسال کرده، در حالی که دادگاه انقلاب از وجود چنین پرونده ای، اعلام بی خبری می کند. به نظر می رسد این اقدام ها در راستای سرگردان نمودن رضا و خانواده اش و اعمال فشار بیشتر بر او و قبول اتهامات واهی است.

بر اساس گفته ی خانواده ی رضا شهابی، او نیاز فوری به درمان دارد. با این وجود، رضا از روحیه ی بسیار بالایی برخوردار بوده و خواستار پیگیری خانواده، وکیل اش و کارگران و فعالان کارگری برای فشار هرچه بیشتر بر مقامات قضایی و امنیتی برای آزادی فوری خود شده است.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری ضمن اعلام همدردی با خانواده اعضای زندانی سندیکای واحد تهران، بار دیگر خواهان آزادی همه‌ی کارگران زندانی می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید