خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۶ ساعت ۱۲:۲۳:۱۳

    خانه  > کارگران  >  فعال کارگری داود صالحی آزاد شد

فعال کارگری داود صالحی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – فعال کارگری زندانی پس از طی یکسال محکومیت غیر انسانی شب گذشته از زندان آزاد شد.
داود صالحی رئیس انجمن صنفی کارگران فنی ایران پس از طی ۱ سال محکومیت غیرانسانی و غیر قانونی سه شنبه غروب ۲۵ آبان ماه از بند ۳ زندان گوهردشت کرج آزادشد.در حالی که او به یک سال زندان محکوم شده بود ولی علاوه بر ۱ سال زندان ۳ روز بیشتر وی را در زندان نگه داشتند.

آقای صالحی علاوه بر ۱ سال زندان همچنین محکوم به ۳ سال و ۱ ماه معرفی ماهیانۀ خود به دادگاه انقلاب است.
فعال کارگری داوود صالحی رئیس انجمن صنفی کارگران فنی ایران است و به خاطر دفاع از حقوق کارگران ۸ سال پیش از کار اخراج شد و در طی این مدت او و خانواده اش از شرایط سخت معیشتی رنج می بردند. آقای صالحی خود یکی از کارگران فنی کارآزموده بود و در حیطۀ کاریش از مهارتهای بالای برخوردار بود.

او در طی مدتی که از کار اخراج شده بود به پیگیری حقوقی برای بازگشت به کار به وزارت کار و دیوان عدالت اداری و سایر مراجع دولتی مستمرا مراجعه نمود و اثبات نمود که اخراج او غیر قانونی بوده است ولی به خواسته های به حقش رسیدگی نشد.

آقای صالحی در طی مدت بیکاریش شروع به آگاهی سازی کارگران بخصوص کارگران فصلی و پروژه ای نسبت به حقوق ضایع شدشان نمود.به این خاطر چندین بار توسط اداره اطلاعات  احضار و مورد تهدید قرار گرفت و چند بار بازداشت شد.

داود صالحی در تاریخ ۲۱ فروردین ماه به شعبۀ ۱ دادگاه انقلاب برده شد و توسط عاصف حسینی رئیس این شعبه محکوم به ۱ سال زندان و ۳ سال و ۱ ماه معرفی ماهیانه خود به این فرد گردید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید