خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۶ ساعت ۰:۲۸:۲۵

    خانه  > کارگران  >  ۵۰درصد متقاضیان طلاق بیکار و یا کارگر هستند

۵۰درصد متقاضیان طلاق بیکار و یا کارگر هستند

خبرگزاری هرانا – علی ناهیدتیتکانلو گفت: ۲۰درصد متقاضیان طلاق، در مراجعه به مرکز مشاوره خانواده، بیکار و ۳۰ درصد آنان دارای شغل نامناسب و کارگری می باشند.

وی مسائل اقتصادی و فقر را یکی از عوامل طلاق دانست و اظهار داشت: ۲۳ درصد مردان مراجعه کننده به مراکز مشاوره دارای درآمد کمتر از صدهزار تومان بوده اند و ۳۰ درصد آنان نیز درآمدی کمتر از ۲۰۰ هزار تومان در ماه داشته اند.

به گزارش ایلنا،این استاد دانشگاه تصریح کرد: مشاغل پایین یا بیکاری بیانگر سطح اقتصادی، اجتماعی و تحصیلاتی پایین متقاضیان طلاق بوده و نیز ناآگاهی از مسائل خانوادگی و زناشویی نیز روند رشد اختلافات خانوادگی در بین زوجین افزایش می دهد.

ناهید تیتکانلو ادامه داد: اغلب افراد با مشاغل پایین مبتلا به اعتیاد هستند که با توجه به نیاز به مواد مخدر و سطح زندگی خود اکثر درآمد خود را به تهیه مواد اختصاص می دهند که تدابیر درمانی اعتیاد می تواند زمینه ساز کاهش طلاق در جامعه باشد.

وی تاکید کرد: بالا بردن سطح اقتصادی اکثریت ۹۰درصدی جامعه که با مسائل اقتصادی درگیر هستند، می تواند در زمینه کاهش طلاق موثر باشد و از مراجعین به محاکم خانواده جلوگیری و در از بین بردن اختلافات خانوادگی نتیجه بخش باشد.

ناهید تیتکانلو با معرفی مراکز مشاوره خانواده که با هدف تقویت بنیان خانواده تشکیل شده است، گفت: این مراکز با اقدامات پیشگیرانه و با انجام طرح ها و پروژه های خانواده، تدوین و ارائه شیوه های مناسب فرزندپروری و ارتباط مطلوب اعضای خانواده باهم می توانند برای یک زندگی بهتر به خانواده ها کمک کنند.

این مشاور خانواده آموزش مهارت های زندگی زناشویی و ارتباطی قبل و بعد از ازدواج، تدوین قوانین در جهت ثبت واقعه نکاح در دفاتر رسمی با در دست داشتن گواهینامه زندگی صادره از مراکز معتبر مشاوره ای و روانشناسی با حمایت نهادهای اجتماعی را برای کاهش طلاق در جامعه پیشنهاد داد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید