خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۹, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۵ ساعت ۱۶:۴۷:۴۲

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ بیانیه دانشجویان معترض دانشگاه تربیت معلم کرج

هرانا؛ بیانیه دانشجویان معترض دانشگاه تربیت معلم کرج

خبرگزاری هرانا – پس از دو سال سرکوب فعالین و ایجاد خفقان در دانشگاه تربیت معلم کرج که در پی تحصن و اعتصاب غذای گسترده دانشجویان این دانشگاه از طرف حراست دانشگاه و وزارت اطلاعات صورت گرفت،  در هفته اخیر بار دیگر شاهد اعتراض دانشجویان و فعالین این دانشگاه به وضع موجود دانشگاه به خصوص اقدامات امنیتی جدید در سطح دانشگاه بودیم.

فعالین دانشگاه در بیانیه ای و با لحنی قاطع، اقدامات صورت گرفته را مضحک و کثیف دانستند، که هدفی جز اشغال کردن ذهن دانشجویان، آزار وجهت دادن به آن ندارد.

 

موضوعات مطرح شده در این بیانیه شامل:

– فضای ارعاب و سرکوب موجود در جامعه و وضعیت معیشتی وخیم مردم

– اقدامات سرکوبگرانه صورت گرفته در مورد مساله تفکیک جنسیتی (جدایی اتوبوس ها، جدایی فضاهای سبزو پارک ها و حتی در دانشگاه ها) و نیز برخوردهای مستقیم حراست دانشگاه ها.

– مشکلات صنفی دانشگاه و مساله شورای صنفی که بعد از تحصن سال ۸۷ هیچ انتخابات و نماینده ای از طرف دانشگاه ندارد.

دانشجویان در بیانیه شدیداللحن خود نسبت به موارد فوق رئیس دانشگاه را این گونه خطاب دادند:

“سرکار خانم حجازی زاده! هر روز که می گذرد بیشتر پی به آن می بریم که حرکات شما همگی پوپولیستی و عوام فریبانه اند و بسیار شبیه به آنچه که رئیس دولت انجام می دهد و به همین دلیل  است که امروز قدیمی ترین دانشگاه ایران با سیاست های شما به این وضع دچار شده است”.

دانشجویان معترض هم چنین جو خفقان در دانشگاه و جامعه را ناشی از اقدامات حکومت دیکتاتوری دانستند و مساله تفکیک جنسیتی را نیز شرم آور و توهین به دانشجو و مسئله حجاب را نیز نهایت تحجر اعلام نمودند.

در پی این بیانیه و فعالیت های جنبی دانشجویان معترض به موازات آن، مساله تفکیک جنسیتی و اقدامات صورت گرفته در جهت اعمال آن متوقف گردیده و به وضعیت قبل بازگشت. انتخابات شورای صنفی نیز همین ماه برگزار خواهد شد. هم چنین رئیس دانشگاه از سوی دانشگاه موظف به حضور در جلسه پرسش و پاسخی شد که از سوی دانشجویان ترتیب داده است. مجموعه این اعتراضات و اقدامات دانشجویان تربیت معلم کرج، پیروزی هایی برای جنبش دانشجویی است که در مقابل سرکوب و فشارهای پیاپی مقاومت می کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید