خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۵ ساعت ۱۱:۵۸:۴۱

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بیخبری مطلق از زندانی سیاسی، آیت الله بروجردی و ۶ تن از هوادارانش

هرانا؛ بیخبری مطلق از زندانی سیاسی، آیت الله بروجردی و ۶ تن از هوادارانش

خبرگزاری هرانا – از روز شنبه ۲۲ آبان ماه که آیت الله بروجردی به مکان نامعلومی انتقال داده شد، تاکنون هیچگونه اطلاعی از ایشان در دست نیست و تلاشهای خانواده برای کسب اطلاعاتی در مورد سلامتی ایشان یا برقراری تماس تلفنی با وی نتیجه بخش نبوده و مسئولین دادگاه ویژه روحانیت پاسخ شفافی برای رفع نگرانی این خانواده رنجدیده ارائه نداده اند.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری حقوق بشر ایران “هرانا” این روحانی دگر اندیش که صرفا بخاطر عقایدش پنجمین سال محکومیت بی وقفه را در بندهای انفرادی و عمومی زندانهای حکومت جمهوری اسلامی سپری می کند، (بدون حتی یک ساعت مرخصی) در اثر بدرفتاری ها و شرایط ناگوار زندان، دچار بیماریهای صعب العلاج و خطرناکی گردیده است.

 

گفتنی است خانم اکرم ولی دوست همسر آقای بروجردی، در اثر این حوادث و همچنین فشارهای اخیر وزارت اطلاعات، در روز پنجشنبه ۲۰ آبان ۸۹ برای چندمین بار دچار حمله قلبی گردیده و هم اکنون در بیمارستان بستری می باشد.

همچنین بعد از گذشت ۸ روز از بازداشت ۶ تن از هواداران آیت الله بروجردی میگذرد و در این مدت خانواده های این بازداشتیان موفق به دیدار و یا تماس تلفنی با این زندانیان نشده اند.

منابع غیر رسمی خبر از نگهداری و شکنجه این زندانیان در بند ۲۰۹ زندان اوین داده اند.

انتقال و قطع تماس تلفنی آیت الله بروجردی به دنبال دستگیری طرفدارانش، این نگرانی را قوت می بخشد که انگیزه مقامات دادگاه ویژه روحانیت از دستگیری و شکنجه این افراد، تحت فشار گذاشتن آقای بروجردی و متعاقب آن سازش و تسلیم ایشان در مقابل خواسته های آنان می باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید