خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۴ ساعت ۹:۳۱:۱۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یک سال زندان برای مرتضی کاظمیان

یک سال زندان برای مرتضی کاظمیان

خبرگزاری هرانا – عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات که در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه شده بود، به تحمل یک‌سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش میزان خبر، قاضی مقیسه، مرتضی کاظمیان را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» و به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل یک‌سال حبس محکوم کرده است و مقاله‌ها و تحلیل‌های سیاسی و مصاحبه‌های این کارشناس مسائل سیاسی با رسانه‌های خارجی، در تحلیل رخدادهای پس از انتخابات ۲۲ خرداد، مستندات حکم صادره علیه وی بوده‌اند. این فعال ملی_مذهبی پس از عاشورای سال گذشته، نیمه شب در منزل مسکونی‌اش بازداشت و روانه‌ی اوین گردید، ۶۳ روز را در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ اوین محبوس بود و سرانجام در دهم اسفندماه گذشته، با قرار وثیقه‌ی ۵۰میلیون تومانی آزاد شد.

کاظمیان که دانش‌آموخته‌ی دکترای علوم سیاسی است، ازجمله تحلیل‌گرانی بود که یادداشت‌های سیاسی‌اش در رسانه های اصلاح‌طلب منتشر می‌شد.

او به‌عنوان روزنامه‌نگار و یادداشت‌نویس، سابقه همکاری با سرویس سیاسی بسیاری از نشریات اصلاح‌طلب (ازجمله جامعه، توس، فتح، یاس‌نو، وقایع‌اتفاقیه، اقبال، حیات‌نو، اعتماد ملی، اعتماد، سرمایه، شرق، نامه ، پیام هاجر،و …) و همچنین رسانه های اینترنتی نظیر جرس و روزآنلاین را در کارنامه دارد.

کاظمیان همچنین دبیر سیاسی روزنامه خرداد (به مدیرمسئولی عبدالله نوری) و عضو شورای سردبیر ماهنامه آفتاب (به مدیر مسئولی عیسی سحرخیز) بوده است، که تمامی این نشریات یاد شده در سال‌های اخیر به تیغ توقیف موقت، تعطیل شده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید