خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران اخراجی نوشابه‌ سازی ساسان

تجمع کارگران اخراجی نوشابه‌ سازی ساسان

خبرگزاری هرانا – صبح امروز دوشنبه ۲۰ اردی بهشت ماه، جمعی از کارگران اخراجی نوشابه‌ سازی در اعتراض به دریافت نکردن مقرری بیمه بیکاری در محل کار سابق خود تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، تجمع کنندگان که خوستار برقراری مقرری بیمه بیکاری خود بودند؛ گفتند: در زمستان سال گذشته بنابر اجبار کارفرما مجبور شدیم تا در ازای دریافت سالی ۲ ماه حقوق و مزایا و استفاده از مقرری بیمه بیکاری، ترک کار خود را اعلام کنیم.

این کارگران افزودند: هرچند کارفرما باگذشت حداقل چهار ماه از ترک کار اجباری، به وعده خود مبنی بر پرداخت سالی ۲ ماه سنوات عمل کرده است اما هنوز از پرداخت مقرری بیمه بیکاری توسط سازمان تامین اجتماعی خبری نشده‌است.

کارگران سابق نوشابه‌سازی ساسان می‌گویند: در پی مراجعه‌ای که برای پیگری برقرار شدن بیمه بیکاری خود به سازمان تامین اجتماعی داشته‌اند؛ مسوولان سازمان به آنها گفته‌اند که به دلیل انتشار آگهی استخدام کارگر جدید در نوشابه سازی ساسان، نمی‌توانند به آنها اجازه استفاده از مقرری بیمه بیکاری را بدهند.

تجمع کنندگان می‌گویند: چون سازمان تامین اجتماعی به بهانه استخدام کارگر جدید با درخواست برقراری بیمه بیکاری موافقت نمی کند و کارفرمای نوشابه سازی ساسان هم حاضر به استخدام کارگران تازه اخراج شده ‌نیست؛ تصیمیم گرفتیم به منظور روشن شدن وضع خود این تجمع اعتراضی آرام را برگزار کنیم.

این کارگران مدعی هستند که کارفرما برای کاهش هزینه نیروی انسانی در سال ۸۸ حداقل ۷۰۰ کارگر، راننده و فروشنده متخصص را با سوابق کاری مختلف را وادرا به ترک کار اجباری کرده است و درمقابل با انتشار آگهی استخدام قصد دارد تا به جای آنها نیروی انسانی ارزان قیمت جذب کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید