خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۳ ساعت ۹:۱۵:۵۱

    خانه  > سایر گروهها  >  ۸۰ نفر در تهران بازداشت شدند

۸۰ نفر در تهران بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی استان تهران و البرز گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی و برخورد با اراذل و اوباش در سطح استان تهران و البرز ۸۰ شرور و اراذل و اوباش معروف شناسایی و دستگیر شدند.

«سردار علیرضا اکبرشاهی » فرمانده انتظامی استان تهران و البرز با اعلام خبر دستگیری ۸۰ تن از اراذ ل و اوباش معروف گفت: در ادامه اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش و در راستای برقراری آرامش و امنیت برای شهروندان ، طی ۶ روز گذشته ماموران پلیس امنیت و اطلاعات فرماندهی انتظامی استان تهران و البرز ۸۰ تن از اراذل و اوباش معروف و مطرح را دستگیر کردند. به گزارش سایت پلیس، وی با اشاره به اینکه موضوع اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش از جمله نزاع، درگیری منجر به ضرب و شتم، قمه کشی، تظاهر مستانه، آدم ربایی و تجازو به عنف به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی اعلام شده بود، افزود: با شناسایی مخفیگاه ها و پاتوق های آنها اقدامات اولیه برای جمع آوری اطلاعات و سوابق آنها صورت گرفت تا اینکه با هماهنگی های قضایی در هنگام اجرای این طرح تمامی اراذل و اوباش شناسایی شده و خطرناک در مناطق مختلف ۱۱ شهرستان تحت فرماندهی توسط ماموران پلیس اطلاعات دستگیر شدند.

اکبرشاهی با بیان اینکه ماموران این طرح را از نهم الی چهاردم آبان ماه به مدت یک هفته در سطح تمامی شهرستان‌های استان‌های تهران و البرز اجراء کردند، گفت: اراذل و اوباش توسط اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از سوی ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته وی ۲۴ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شده که از افراد شاخص و خطرناک هستند، دارای سوابق متعدد کیفری بوده و ۱۵ نفر از دستگیرشدگان نیز تحت تعقیب پلیس قرار داشتند.

وی افزود: از دستگیرشدگان تعداد ۱۸ قمه، تعداد زیادی چوب و چماق، یک دستگاه موتورسیکلت، یک دستگاه خودرو پراید و ۴ قبضه اسحله شکاری کشف و ضبط شد. 

سردار اکبرشاهی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۱۹۰ تن از اراذل و اوباش شاخص در طرحهای مختلف ارتقاء امنیت دستگیر شده‌اند، اظهارداشت: از این تعداد ۹۱ نفر به مراجع قضایی تحویل و روانه زندان و ۹۹ نفر دیگر با قرار وثیقه از سوی مراجع قضایی آزاد شدند که تحت کنترل پلیس می‌باشند.

وی افزود: تمامی افراد دستگیرشده به همراه پرونده متشکله به مراجع قضایی معرفی شدند و چنانچه تعدادی از آنها با قید وثیقه آزاده شوند موظف هستند بصورت ماهانه خود را به پلیس اطلاعات و کلانتریهای سطح حوزه معرفی و گزارشی از اقدامات خود ارائه دهند که در غیر اینصورت و در صورت تکرار اقدامات مجرمانه از سوی اراذل و اوباش ، پلیس قاطعانه با آنها برخورد خواهد کرد‌.

فرمانده انتظامی استان تهران و البرز یکی از اولویت های اصلی پلیس را برخورد با اراذل عنوان کرد و ادامه داد: برخورد با این افراد موضوع مشترک بین پلیس و مردم است.

وی خاطرنشان کرد: خواسته پلس از مردم این است، در صورتی که در ارتباط با اراذل و اوباش اطلاعاتی دارند موضوع را به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت به گزارش‌های مردمی رسیدگی و در جهت برخورد با این افراد اقدام شود.

وی در پایان با بیان اینکه در این طرح تعداد ۱۲۳ نفر از اراذل و اوباش که تحت کنترل پلیس بودند احضار شدند و تحت بازجوئی‌های معمول قرار گرفتند، گفت: برخورد با اراذل و اوباش به صورت مقطعی صورت نمی گیرد و محدود به زمان خاصی نیست و پلیس خود را موظف می‌داند نسبت به شناسایی و دستگیری افرادی که شرارت می‌کنند اقدام کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید