خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۹, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۲ ساعت ۹:۰۲:۳۵

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تجمع گسترده دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود

تجمع گسترده دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود

خبرگزاری هرانا – دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود ساعت ۱۲ روز سه شنبه در اعتراض به عدم وجود امنیت در مسیر دانشگاه و عدم پیگیری حادثه تجاوز هشت تن از اراذل و اوباش به یکی از دانشجویان دختر مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کرده و خواهان پاسخگویی مسئولین این دانشگاه به خواسته های خود شدند.

نا بر گزارش سایت خبری البرزنیوز از این دانشگاه، در این تحصن که تا ساعت ۲۰ ادامه یافت دانشجویان ضمن در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آنان نوشته شده بود «امروز … فردا چه خواهد شد؟!» و «من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی چه کسی برخیزد» خواهان حضور مرادزاده رئیس و نیکوفرد معاون دانشجویی دانشگاه در جمع خود شدند. در ساعت ۱۶ دانشجویان با صدور بیانیه ای خواستار اشد مجازات علامان تجاوز به دختر دانشجو، افزایش تعداد سرویس های عمومی دانشگاه و استقرار ماموران نیروی انتظامی در اطراف خوابگاه دختران شدند که در پایان این تجمع نیز تعدادی از نمایندگان دانشجویان با معاون دانشجویی ملاقات کرده و به طرح مطالبات خود پرداختند .

نیکوفرد نیز در پاسخ با تهدید دانشجویان به برخورد انضباطی،سرویس های دانشگاه را بیش از حدنیاز دانشجویان توصیف کرد و در خصوص استقرار نیروی انتظامی هم ضمن تمسخر دانشجویان به آنان گفت که اگر نگران تامین امنیت خود هستند هزینه خرید یک کانکس را پرداخت کنند تا ماموران انتظامی در این کانکس مستقر شوند.

این در حالی است که ساعاتی قبل از برگزاری این تجمع ضمن امنیتی شدن فضای دانشگاه روابط عمومی دانشگاه نیز با صدور بیانیه ای به تهدید دانشجویان در مورد پیگیری وضعیت این دختر دانشجو پرداخته بود.

گفتنی است در شامگاه دوم آبان ماه هشت شیطان صفت با ربودن یکی از دانشجویان دختر این دانشگاه از مقابل دانشگاه و انتقال وی به باغی در یکی از روستاهای اطراف شاهرود وی را مورد تجاوز قرار دادند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید