خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کمپینی علیه‌ اعدام و سنگسار با یک روز اعتصاب غذا

کمپینی علیه‌ اعدام و سنگسار با یک روز اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – زندانیان سیاسی کرد در زندانهای جمهوری اسلامی از امروز  (۰۵۱۱۲۰۱۰)کمپینی را علیه‌ اعدام و سنگسار با یک روز اعتصاب غذا آغاز خواهند کرد. زندانیان سیاسی با انتشار بیانیه‌ای جهت تنویر افکار عمومی از علل و انگیزه‌ خود در زمینه ‌این اقدام گفته‌اند.
زندانیان سیاسی کرد در ابتدای بیانیه ‌خود چنین آورده‌اند:
شدت در طول تاریخ هزاران ساله حاکمیت، ساختار و کاراکتر اساسی ذهنیت هیرارشیک واقتدارگرا را بوجود آورده است. در اساس این جو حاکم، سبب زیر پاگذاشتن تمامی معیارهای دمکراتیک وپیمان نامه های حقوق بشرئ بین المللی شده‌است .
زندانیان در این بیانیه ‌گفته‌اند چنین ذهنیتی، مناطقی راکه ‌دارای ویژگیهای ملی، اتنیکی و زبان جداگانه‌ای هستند، به‌عرصه‌ای برای زندان و شکنجه و اعدام تبدیل نموده‌است.
در ادامه‌ بیانیه‌ آمده ‌است:
در هر مرحله حوادث تراژدیک مانند قتل عامهای سال ۶۷ زندانیان سیاسی در ایران تکرار میشود. بگونه‌ای که امروز اعدامهای گروهی در زندانهای مختلف چون زنگ خطری تکرار آن اعمال دهشتناک را تداعی می‌کند. همچنان که اعدام معلم شهید فرزاد کمانگر،شیرین علم هوئی،علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان و همزمان دو دانشجوی جنبش سبز و شمار فراوان دیگری گواه این واقعیت است.
زندانیان با اشاره به ‌اهمیت نقش زن در جامعه‌ می‌گویند که ‌امروزه ‌زنان به ‌بهانه‌های مختلف و به‌نام شریعت با سخت ترین فشارها روبرو هستند، که‌حکم سنگسار پلیدترین وجهه‌این رویکرد است که ‌از سوی سیستم اقتدارگرا اعمال می‌شود.
زندانیان سیاسی با بیان اینکه‌ خلقهای ایران تحت فشار و سرکوب روزانه، زندگانی مشقت باری را سپری می‌کنند و از ابتدائی‌ترین حقوق انسانی بی بهره‌اند، نوشته‌اند که‌ اعدام و شکنجه نیز به اوج خود رسیده و کسی فریاد آزادیخواهانه‌ی پشت درهای زندان و اتاقهای شکنجه و سکوهای اعدام را نمی‌شنود.
در پایان بیانیه‌ زندانیان سیاسی ،چنین آمده‌ است:
برای تجدید میثاق با اعدام‌شدگان و اثبات این که اعدام برای ما پایان نیست بلکه سرآغازیست برای کسب آزادی و همچنین برای اینکه موضع اخلاقی و انسانی خود را علیه اعدام و سنگسار نشان داده و صدایمان را به گوش همه‌ی جهانیان برسانیم، ما زندانیان سیاسی در زندانهای ایران کمپینی علیه اعدام و سنگسار را با یک روز اعتصاب غذا شروع می‌کنیم.
ما با این امید کمپین خود را آغاز می‌کنیم که هنوز هم وجدانهایی آگاه و بیدار در جامعه انسانی زنده‌اند و بر این باوریم که مبارزه‌ی ما با حمایت عملی آزادیخواهان همراه خواهد شد. با این اقدام می‌خواهیم برگی نو در تاریخ تلاش خلقهای ایران برای رسیدن به آزادی و دمکراسی را به ارمغان آوریم.
سید سامی حسینی / سید جمال الدین محمدی / ایرج محمدی (آذری) / محمدامین آگوشی / حسین خضری / ابراهیم پیردهقان/ گلستان زیباری / حبیب‌الله گلپری‌پور / امل شیخو/ احمد کاموئی / نهاد تونجر/ احسان توپوز/ فرهاد چالش/ مصطفی علی احمد/قزایی یامان/ عبدالله حسینی/ علی احمد سلیمان/ حسین میرزائی (آذری)/ ارجان قریل / محمود بوداک/ احمد گورش/ جمهور اوزگوچ / عمر چپراز / منصور محمدی / خلیل مصطفی رجب/ اسماعیل کردوئی میلان / ناصح یوسفی/ متین ارجان/ رمضان احمد/ هادی امینی/ رمضان ساعدی

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید