خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۹, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۲۰ ساعت ۱:۱۲:۱۷

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  درخواست از رئیس مجلس: نتیجه پرونده‌ کوی دانشگاه را بدهید

درخواست از رئیس مجلس: نتیجه پرونده‌ کوی دانشگاه را بدهید

خبرگزاری هرانا – رئیس‌فراکسیون دانشگاهیان مجلس خواستار پیگیری پرونده حمله به کوی دانشگاه شد.

به گزارش ایلنا، مصطفی کواکبیان نماینده سمنان در مجلس  با اشاره به نامه‌های فراوانی که به این فراکسیون در آستانه روز دانشجو رسیده است از لاریجانی خواست که آنها را مورد بررسی قرار داده و به کمیسیون حقوقی و قضائی دستور دهد تا نتیجه پیگیری پرونده حمله کوی دانشگاه به وی ارائه شود تا او نیز آن را در اختیار نمایندگان قرار دهند. درجریان این حوادث، گروهی از لباس شخصی ها و ماموران یگان ویژه پاسداران، در شامگاه ۲۴ خرداد و ساعات اولیه ۲۵ خرداد، به دانشجویان معترض به نتایج انتخابات حمله برده و همانند حملات ۱۸ تیرماه ۷۸، محل مسکونی دانشجویان را مورد حمله و آنها را نیز آماج ضرب و شتم قرار داده و گروهی را بازداشت کردند و از محل بردند.

بعد از حوادث حمله به کوی دانشگاه، رهبر جمهوری اسلامی نیز آنرا فاجعه خوانده و خواستار پیگیری آن شده بود.

چند ماه پیش نیز تلویزیون فارسی بی بی سی تصاویری را برای اولین بار به نمایش گذاشت که در آن تصاویر ماموران گارد ضد شورش دیده می شد که دانشجویان را به طرز وحشیانه ای کتک می زدند.

بسیاری از دانشجویان دستگیر شده، همان شب به طبقه منفی چهار وزارت کشور منتقل شدند و تحت شکنجه قرار گرفتند. برخی از این دانشجویان نیز همچون عباس کاکایی اکنون و با گذشت بیش از یک سال از بازداشت خود از ملاقات محروم است.

اولین جلسه‌ رسیدگی به پرونده‌ ۲۷ نفر از متهمان حوادث کوی دانشگاه تهران در سال گذشته، ۱۳ مهرماه، در شعبه‌ دوم دادگاه نظامی یک تهران برگزار شد.

در پی برگزاری جلسات اولیه محاکمه عاملان حمله به کوی دانشگاه در هفته گذشته در دادگاه نظامی تهران، یکی از نمایندگان حقوقی دانشگاه تهران که به عنوان نماینده شاکی در این جلسات حضور داشته از شیوه تنظیم کیفرخواست و رسیدگی به اتهامات مهاجمان انتقاد کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید