خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  استقلال کانون وکلا به شدت مورد حمله است

استقلال کانون وکلا به شدت مورد حمله است

خبرگزاری هرانا – رئیس کانون وکلا، محمد جندقی کرمانی پور که در دومین نشست هیئت مدیره جدید کانون وکلای دادگستری مرکز به عنوان رئیس جدید کانون وکلا برای یک دوره یک ساله انتخاب شده است گفت: استقلال کانون به شدت تحت حمله است و می خواهند این استقلال از ما گرفته شود.

به گزارش آفتاب، جندقی کرمانی پور وظیفه ی اصلی خود را راه حفظ استقلال کانون وکلا دانست.

رئیس کانون وکلا در نشست نخست هیئت مدیره که پیش از انتخاب رئیس برگزار شد با اشاره به آئین نامه ای که توسط رئیس پیشین قوه قضائیه تصویب و مورد انتقاد شدید وکلا قرار گرفت تصریح کرد: آیین‌نامه ای که از جانب آقای شاهرودی تصویب شد، استقلال را به زیر سوال برد که دادخواستی به همراه جناب آقای کشاورز به دیوان عدالت دادیم و در جلسه ای در دیوان به همراه ایشان حاضر شدیم که همه قضات تقریبا متفق القول بودند که کانون درست می گوید. اما نهایتا از دستور کار هیات عمومی دیوان خارج شد. 

وی با اشاره به تعلیق اجرای آئین‌نامه توسط رئیس جدید قوه قضائیه افزود: مدت تعلیق آیین‌نامه تا ۳۰ تیر ماه تمام می شود و باید تلاش در این باشد که این آیین نامه به طور کامل ملغی شود.

جندقی همچنین گفت: در جلسه ای فردی به شدت به کانون وکلا حمله کرد و من پاسخ دادم که ما اجازه نمی دهیم استقلال کانون خدشه دار شود .ما علیه نظام نیستیم که با نظام هستیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید