خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۸۹, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۱۹ ساعت ۱۵:۲۶:۱۷

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  گزارشی از وضعیت محمد حیدرزاده عضو منتخب شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت

گزارشی از وضعیت محمد حیدرزاده عضو منتخب شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت

خبرگزاری هرانا – محمد حیدرزاده متولد ۱۳۶۸ ساکن اهواز بوده که در سال ۱۳۸۶ موفق به قبولی در رشته مهندسی مکانیک جامدات دانشگاه شهرکرد شده بود.

وی در بدو ورود به دانشگاه، عضو شورای انجمن اسلامی دانشکده مهندسی دانشگاه شهر کرد شده بود. در جریان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری،عضو شورای مرکزی شاخه دانشجوئی مهندس میرحسین موسوی شده بود. محمد حیدرزاده در مهر ماه ۸۸ به دلیل فعالیت هایش به ستاد خبری اداره اطلاعات استان احضار شده بود. وی در حوادث ۱۳ آبان سال گذشته به دلیل آنکه یکی از سازمان دهندگان تظاهرات در سطح دانشگاه بود از سوی کمیته انضباطی دانشگاه به دو ترم معلق محکوم شده بود. مسئولین دانشگاه شهر کرد تحت فشار نیروهای امنیتی محمد حیدرزاده را به دلیل فعالیت های اخیرش در اتحادیه انجمن های اسلامی کل کشور ( دفتر تحکیم وحدت ) از خوابگاه دانشجوئی اخراج می کنند. این اخراج غیر قانونی در حالی صورت می گیرد که دانشگاه موظف به اسکان دانشجویان مقطع روزانه در خوابگاه دانشجوئی است.

حیدرزاده در روز یکشنبه ۱۶ آبان پس از احضار به اداره اطلاعات شهر کرد بازداشت شد و به زندان اوین منتقل شده است.

تاکنون از وضعیت سلامت محمد حیدرزاده خبری در دست نیست.

گفتنی است در همین روز ۲ عضو دیگر منتخب شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، علیرضا کیانی دانشجوی رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه مازندران در بابلسر و محسن برزگر دانشجوی رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی نوشیروانی در بابل دستگیر شده و پس از انتقال اولیه به زندان اداره اطلاعات ساری ( شهید کچوئی ) به زندان اوین منتقل شده اند. گزارش ها حاکی از آن است که علی قلی زاده دانشجوی ستاره دار و دیگر عضو منتخب شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت پس از دستگیری در مشهد به زندان اوین منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید