خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  بهزاد کردستانی بعد از ۷۷ روز زندان با وثیقه آزاد شد

بهزاد کردستانی بعد از ۷۷ روز زندان با وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – بهزاد کردستانی شاعر کورد پس از ۷۷ روز بازداشت، ساعاتی پیش با وثیقه پنجاه میلیون تومانی آزاد شد.
به گزارش کردیش پرسپکتیو، بهزاد کردستانی شاعر و نویسنده کرد که در تاریخ سوم شهریور ماه سال جاری از سوی ماموران امنیتی در شهرستان مریوان دستگیر و طی ۷۷ روز بازداشت خود در اداره اطلاعات سنندج تحت شدیدترین فشارها به منظور “اخذ اعتراف” قرار داشت امروز با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد. این فعال کرد که از زمان بازداشت تا امروز در سلول انفرادی به سر می برد، به دلیل اعمال شکنجەهای جسمی و روحی و همچنین ابتلا به بیماری‌های گوارشی و کمر درد مزمن ناشی از این فشارها، دچار کاهش وزن شدید شده و در وضعیت جسمانی وخیمی به سر می برد.

آقای کردستانی طی دو ماه گذشته چند بار دست به اعتصاب غدا زده است، که تنها اخبار مربوط به اولین اعتصاب غذای ایشان در رسانەها منتشر گردید و به دلیل محدودیت‌های شدید اعمال شده بر خانوادە و دوستان وی از جزئیات مربوط به این اعتصاب غذاها اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است که دو هفته پیش، قرار بازداشت موقت بهزاد کردستانی به مدت یک ماه دیگر تمدید گردیده بود.

همزمان با تمدید قرار بازداشت ایشان، بازجویان به خانواده وی اعلام نمودند “تا هنگامی که او حرف نزند در سلول انفرادی خواهد ماند.”

به دنبال دور جدید بازداشت فعالان فرهنگی و ادبی در کردستان، مختار هشمند و عزیز ناصری نیز طی چند ماه گذشته از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

مختار هوشمند، نقاش و کارگردان اهل مریوان از سوی دادگاه انقلاب اسلامی این شهر روز دوشنبه ۲۹ شهریور ماه به اتهام جاسوسی، تبلیغ علیه نظام و همکاری با گروههای مخالف نظام به ۱۶ سال زندان محکوم گردید.

از سوی دیگر عزیز ناصری نویسنده، دبیر دبیرستانهای مریوان و از فعالین سرشناس فرهنگی کردستان ایران ماه گذشته از سوی نیروهای اطلاعات بازداشت و همچنان در وضعیت نامشخصی به سر می برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید