خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۱۸ ساعت ۱:۴۲:۴۲

    خانه  > کارگران  >  اعتراض کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی به افزایش شش درصدی مستمری ها

اعتراض کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی به افزایش شش درصدی مستمری ها

خبرگزاری هرانا – کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان تهران درنامه‌ای به محمود احمدی نژاد، ضمن اعتراض به افزایش ۶ درصدی مستمری ها در تامین اجتماعی خواستار اعمال ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و افزایش ۱۵ درصدی مستمری های در این سازمان شدند. 

به گزارش ایلنا، در این نامه آمده است : همانگونه که استحضار دارند با تصویب دولت مقرر شده است حقوق کلیه بازنشستگان و مستمری بگیران در سال ۸۹ به میزان درصد افزایش یابد صندوق تامین اجتماعی نیز به تبعیت از مصوبه هیات ویران حقوق کلیه بازنشستگان و مستمری بگیران مشمول قانون تامین اجتماعی را که حقوق آنان بیش از حداقل دستمزد بوده است.  به همان میزان افزایش و درمهرماه سال ۸۹ با احتساب ما به التفاوت شش ماهه نسبت به پرداخت آن اقدام نموده است.
در ادامه این نامه تصریح شده است که این تصمیم دولت منطبق با ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی نمی باشد و درخواست رفع مشکل شده است.

پیش از این، کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان تهران در نامه‌ای به  پورمحمدی، رییس سازمان بازرسی کل کشورخواستار ورود این سازمان به بخشنامه غیر قانونی افزایش ۶ درصدی مستمری‌ها در سازمان تامین اجتماعی شد. 

همچنین هفته گذشته،  جمعی از کارگران بازنشسته تامین اجتماعی دراعتراض به احتمال منفک شدن معاونت درمان از تامین اجتماعی و افزایش ۶ درصدی مستمری‌ها در این سازمان، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.  ‏

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید