خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۱۷ ساعت ۲۲:۱۹:۵۳

    خانه  > زندانیان  >  انتقال چهار عضو بازداشت شده دفتر تحکیم وحدت به زندان اوین

انتقال چهار عضو بازداشت شده دفتر تحکیم وحدت به زندان اوین

خبرگزاری هرانا – صبح امروز ۴ عضو بازداشت شده دفتر تحکیم وحدت به زندان اوین منتقل شده اند.

به گزارش دانشجو نیوز علی قلی زاده، محسن برزگر، علیرضا کیانی و محمد حیدرزاده از اعضای دفتر تحکیم وحدت به زندان اوین منتقل شده اند. یک منبع آگاه در گفتگو با دانشجو نیوز اعلام کرد که دادستان بابل در پاسخ به خانواده های محسن برزگر و علیرضا کیانی علت دستگیری این دو فعال دانشجوئی را شکایت مقامات قضائی در تهران اعلام کرده است. همچنین یک منبع مطلع از مشهد به نقل از خانواده علی قلی زاده اعلام کرد که وی در حال انتقال به زندان اوین می باشد.

این در حالی است که در چند روز اخیر موج سرکوب و دستگیری اعضای فعال دفتر تحکیم وحدت از سوی وزارت اطلاعات کلید خورده است. چندی پیش سایت رجانیوز سایت حامی دولت پروژه تخریب و زمینه سازی برای برخورد با اعضای دفتر تحکیم وحدت را آغاز کرده بود. رجانیوز در گزارشی تحت عنوان «تحرک تیم مرتبط با منافقین برای احیای طیف علامه در پوشش جدید» و با تاکید بر «غیرقانونی بودن» دفتر تحکیم وحدت اتهاماتی را متوجه فعالان دانشجویی کرد. این گزارش بدون ارائه ی هرگونه  مدرکی مدعی اثبات ارتباط دو عضو این تشکل با «گروهک پژاک» و «گروهک منافقین» و دریافت کمک های بسیار از آن ها شده بود. این سایت در ادامه این گزارش، خبر از «فریب خوردن» تعدادی از «فعالین درجه چندم برخی دانشگاه ها […] جهت ایجاد گروهک جدیدی که منویات گروهگ تروریستی منافقین را در پوشش تشکلی دانشجویی به نام طیف علامه اجرا کند» داده بود.

این گزارش رجانیوز زمینه ساز برخورد وزارت اطلاعات با فعالین دفتر تحکیم وحدت شده است. روز جمعه علی قلی زاده دبیر انجمن اسلامی شاهرود در منزل پدریش در مشهد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد، علیرضا کیانی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه مازندران در بابلسر توسط چند نیروی ناشناس و مسلح دستگیر شد، محسن برزگر پس از مراجعه به زندان متی کلای بابل و اتمام کاررفع نقص پرونده اش، پس از خروج از زندان متی کلا  توسط یک خودروی نیروی انتظامی بازداشت شد، محمد حیدرزاده دیگر عضو دفتر تحکیم وحدت پس از احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات شهرکرد بازداشت شد.

روز گذشته پس از انتشار خبر بازداشت ۳ تن دیگر ازفعالین دفتر تحکیم وحدت روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت با انتشار بیانیه ای بازداشت اعضای فعال خود را محکوم کرده و دربخشی از بیانیه خاطرنشان کردند که:

” دفتر تحکیم وحدت ضمن محکومیت بازداشت آقایان علی قلی زاده، علیرضا کیانی، محسن برزگر و محمد حیدرزاده، خواستار آزادی این فعالین دانشجویی و سایر دانشجویان در بند است. دفتر تحکیم وحدت همچون سابق مصمم و استوار به فعالیت و راه پر افتخار خود ادامه خواهد داد.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید