خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مادر خسروانی:امیدوارم بازداشت دخترم یک سوء تفاهم باشد

مادر خسروانی:امیدوارم بازداشت دخترم یک سوء تفاهم باشد

خبرگزاری هرانا – نازنین خسروانی، روزنامه نگار روز چهارشنبه توسط چند مامور بدون ارائه حکمی در منزل پدری بازداشت شد که علی رغم پیگیری های خانواده اش تاکنون از محل و علت بازداشت وی اطلاعی در دست نیست. بعد از پنج روز پیگیری و نگرانی از وضعیت نامعلوم این روزنامه نگار مادر وی امروز موفق به ملاقات با دادستان شد و دادستان به وی قول داده است که امروز دخترشان با منزل تماس می گیرد.
گفتنی است، نازنین خسروانی با روزنامه‌های نوروز، بهار، دوران امروز، کارگزاران، سرمایه ، شرق و اقبال …همکاری داشته است، روزنامه‌های اصلاح طلبی که همگی پس از مدتی فعالیت توقیف شدند.

به همین مناسبت با خانم افشاریان مادر نازنین خسروانی در خصوص وعده دادستان و نگرانی های خانواده به گفتگو پرداختیم که متن آن در پی می آید:

خانم افشاریان شما امروز به دادسرای تهران برای پیگیری وضعیت دخترتان مراجعه کردید آیا موفق شدید خبری از وضعیت دخترتان بگیرید؟

بله، من امروز به دادسرا مراجعه کردم و گفتند که دخترتان امروز حتما با شما صحبت خواهد کرد.

منظورشان تماس تلفنی بود یا ملاقات یا آزادی؟

دادستانی رفتم و اعلام کردم که من پنج روز است که از دخترم بی خبر هستم و اوین هم که رفتم نتیجه نگرفتم. بعد موفق شدم دادستان را ببینم و به ایشان هم گفتم که من پنج روز است که از فرزندم بی خبر هستم و به اوین و هرجای دیگر هم مراجعه کرده ام، جوابی به من نمی دهند که دادستان گفت مطمئن باش که امروز حتما دخترت با شما تماس می گیرد و اگر تماس تلفنی نگرفتند فردا دوباره به اینجا مراجعه کن. بعد من گفتم نمی شود که من هر روز برای یک تماس تلفنی بیایم اینجا، که ایشان دوباره تکرار کردند: برو خانه حتما تماس می گیرند و اگر تماس نگرفتند صبح دوباره بیا اینجا. نمی دانم دیگر چکار کنم من امروز از ساعت هشت صبح تا بعد از ظهرآنجا بودم این هم نتیجه اش.

شما پیش از این اشاره داشتید که اسم دخترتان در لیست زندانیان اوین نیست می توانید در این خصوص توضیح دهید؟

بله در اوین به من گفتند که اسم نازنین در لیست زندانیان اوین نیست در صورتی که امروز صبح که من به دادستانی مراجعه کردم اول به من گفتند آقای دادستان نیستند بعد که گفتم من کجا باید برای باخبر شدن از وضعیت دخترم بروم، گفتند برو همانجایی که او را برده اند. بعد که گفتم من بی خبرم و کسانی که دخترم را برده اند نگفتند که دخترم را کجا می برند و هیچ پاسخی ندادند.

من به اوین که مراجعه کردم به من گفتند اسم دخترتان در لیست ما نیست. بعد در دادستانی گفتند نه حتما هست و دادستان هم امروز نیست. که من آنجا نشستم تا معاون دادستان را دیدم و گفتند دادستان جلسه هستند منتظر باشید تا جلسه تمام شود شما را می بینند که جلسه که تمام شد به دادستان ماجرا را تعریف کردم و گفتند حتما دخترتان با شما تماس می گیرند اگر نگرفتند فردا دوباره بیا.

شما فکر می کنید خود شخص دادستان در جریان بازداشت دخترتان هستند؟

بله، صد در صد. چون کاملا می شناختند وقتی من گفتم خسروانی هستم بلافاصله شناختند و خودشان اطلاع دارند.

می توانید در خصوص نحوه دستگیری دخترتان بفرمایید و اینکه با چه حکمی ایشان را بردند؟

صبح چهارشنبه بود که چند نفر با یک برخورد تند و خشن بدون اینکه حکمی نشان دهند وارد خانه شدند که نازنین خواب بود. بعد از تفتیش تمام منزل، نوت بوک و تمام وسائل شخصی نازنین و خودش را بردند.

آیا به شما نگفتند که به چه اتهامی دخترتان را بازداشت می کنند؟

وقتی سوال کردیم که دخترم را کجا می برید گفتند لزومی ندارد شما بدانید، بعد به شما خبر داده خواهد شد. مجددا پنج شنبه غروب آمدند اما چون ظاهر امر غیرعادی بود در را باز نکردم و به پلیس ۱۱۰ زنگ زدم و در حضور پلیس در را باز کردم و دوباره تمام خانه را گشتند و می گفتند لب تاپ می خواهند که چیزی پیدا نکردند و رفتند.

وضعیت روحی نازنین هنگام بازداشت چطور بود؟

وضعیت روحی اش خیلی خوب و محکم بود فقط سعی می کرد به من و پدرش آرامش بدهد.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

دختر من هفت ماه است که در منزل است و هیچ فعالیتی نداشته است من از تمام فعالیتهای دخترم با خبر هستم. به همین علت امیدوارم که بازداشت دخترم یک سوء تفاهم باشد و بزودی این ماجراها تمام شود و نازنین به خانه برگردد. و از مسئولین می خواهم که هرچه زودتر به این پرونده رسیدگی کنند و متوجه شوند که این یک سوء تفاهم بوده و دخترم را آزاد کنند.

با تشکر از فرصتی که در اختیارمان گذاشتید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید