خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  علیرضا کیانی فعال دانشجویی مازندران بازداشت شد

علیرضا کیانی فعال دانشجویی مازندران بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا کیانی فعال دانشجویی مازندران نیز بازداشت شد.

به گزارش دانشجونیوز این دومین بازداشت دانشجویان مازندران از صبح امروز یکشنبه است. محسن برزگر فعال دانشجوئی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز صبح امروز بازداشت شده است. جمعه هفته گذشته نیز علی قلی زاده فعال دانشجویی در شهر مشهد بازداشت شد. ظهر امروز، یکشنبه، علیرضا کیانی فعال سیاسی مازندران و عضو شورای عمومی تحکیم وحدت در یکی از خیابان های بابلسر توسط چندین نیروی لباس شخصی و امنیتی و بدون ارئه هیچگونه حکم قانونی بازداشت شد.

بازداشت دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانشگاه مازندران در حالی صورت گرفته است که نزدیکان او به خاطر وضعیت بیماری او به شدت نگران هستند و از نیاز مبرم او به مصرف روزانه ی چندین نوبت قرص و دارو خبر می دهند.

لازم به ذکر است که علیرضا کیانی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه مازندران در جریان وقایع پس از انتخابات به مدت یک ماه بازداشت بود و پس از آن به مجموعا ١۴ ماه حبس تعزیری و ٧٠ ضربه شلاق محکوم شده که این حکم در حال حاضر در مرحله ی تجدیدنظر به سر می برد.

موج گسترده بازداشت فعالین دانشجویی طی روزهای اخیر، موج جدیدی از فشار بر فعالین جنبش دانشجویی است.

بازداشت های ناگهانی و عدم اطلاع خانواده‌های دانشجویان در مورد نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری فرزندانشان، باعث نگرانی نسبت وضعیت دانشجویان بازداشت شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید