خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت اطلاعات با آزادی کاوه کرمانشاهی/ تمدید دو ماهه قرار بازداشت بهشتی شیرازی

مخالفت اطلاعات با آزادی کاوه کرمانشاهی/ تمدید دو ماهه قرار بازداشت بهشتی شیرازی

خبرگزاری هرانا – با وجود صدور قرار وثیقه برای کاوه کرمانشاهی و تهیه آن توسط خانواده، مسئولان بازداشتگاه اطلاعات کرمانشاه با آزادی وی، مخالفت کردند.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق‌بشر، امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه، با وجود قرار قبلی، مسئولان بازداشتگاه اطلاعات کرمانشاه با اعلام اینکه «وزارت اطلاعات» با آزادی این فعال حقوق بشر مخالفت کرده، آزادی او را «به چند روز آینده موکول کردند.»

کاوه قاسمی کرمانشاهی، فعال حقوق بشر، عضو کمپین یک میلیون امضا، سازمان حقوق بشر کردستان و عضو ادوار تحکیم وحدت، از ۱۴ بهمن در بازداشت به سر می‌برد و خانواده وی پیش از این بارها نسبت به وضعیت نامناسب روحی و جسمانی وی ابراز نگرانی کرده بودند.

از سوی دیگر به گزارش سایت کلمه، قرار بازداشت علیرضا بهشتی شیرازی برای دو ماه دیگر تمدید شده است. این مشاور دربند میرحسین موسوی، در تماسی تلفنی از زندان اوین این خبر را به خانواده‌اش داده است.

سید علیرضا بهشتی مشاور ارشد مهندس موسوی و سر دبیر روزنامه کلمه سبز به همراه جمع دیگری از مشاوران مهندس از ۷ دی ماه بازداشت شد و اکنون بیش از ۴ ماه است که بلاتکلیف و بدون آنکه هیچ گونه دلیلی برای بازداشت به او یا وکیلش اعلام شود در زندان است.

تمدید قرار بازداشت علیرضا بهشتی شیرازی پس از آن صورت گرفته که بر اساس گزارشات رسیده به کلمه مشاوران دربند مهندس موسوی به دلیل ملاقات خانواده هایشان با مراجع قم و دادخواهی از آنان برای عزیزان دربندشان از سوی بازجویان و نیروهای امنیتی به شدت تحت فشار قرار گرفته اند و با برخوردهای تند آنان مواجه شده‌اند.

چندی پیش خانواده‌های بهشتی شیرازی، عرب مازار و بهزادیان نژاد از مشاوران ارشد مهندس موسوی که از چهار ماه پیش تا کنون در زندان و انفرادی بسر می برند، به ملاقات حضرات آیات عظام وحیدخراسانی، بیات زنجانی، موسوی اردبیلی، صانعی و محقق داماد رفتند و ایشان را از وضعیت عزیزان دربندشان مطلع ساخته‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید