خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۱۳ ساعت ۱۵:۳۷:۲۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وزارت اطلاعات از بازداشت چهار عضو کومله در کردستان خبر داد

وزارت اطلاعات از بازداشت چهار عضو کومله در کردستان خبر داد

خبرگزاری هرانا – وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مدعی شد چهار نفر تروریست وابسته به انگلیس را در شهر مریوان در غرب کشور دستگیر کرده‌ است که تاکنون پنج تن را به قتل رسانده‌اند.

به گزارش پرس تی وی، ارگان برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی، وزارت اطلاعات ایران ضمن اعلام این دستگیری، از کشف مقادیری سلاح و اسناد نیز، از این گروه چهار نفره خبر داد.
این شبکه از قول دستگاه امنیتی دولت ایران نوشت “افراد دستگیر شده اعتراف کرده‌اند که در دو سال گذشته پنج ترور انجام داده‌اند و قرار بود بابت هر عملیات ٢۰هزار دلار دستمزد بگیرند ولی تا زمان دستگیری، تنها ٨۰۰۰ دلار آن را دریافت کرده بودند. “

بر پایه این گزارش افراد این گروه اعتراف کرده اند که دستورات خود را در سلیمانیه عراق از فردی به نام جلیل فتاحی دریافت کرده بودند که اکنون ساکن انگلیس است و وی که یکی از رهبران تشکل کومله است، از سال ۵٧ مسئولیت صدها عملیات مسلحانه را در غرب ایران بر عهده داشته است.

طبق اعلام وزارت اطلاعات، چهار دستگیر شده به نام‌های مجید بختیار، هژیر ابراهیمی، لقمان مرادی و زنیار مرادی خود نیز از اعضای کومله هستند.

به گفته دستگیر‌شدگان، جلیل فتاحی رهبر آنان خود نیز پیش از این چندین ترور انجام داده است. وی پس از توجیه اعضای این گروه در سلیمانیه، پول و سلاح لازم را هنگام عزیمت ترویست‌ها به ایران در مرز عراق تحویل آنان داده است.

پرس تی وی ادعا کرد جان سورز رئیس سازمان اطلاعات خارجی انگلستان (ام‌آی-۶) چندی پیش اعلام کرده بود که این تشکیلات در حال انجام عملیات جاسوسی با هدف توقف برنامه هسته‌ای ایران است.

وزارت اطلاعات ایران می‌گوید که انگلیس علاوه بر انجام عملیات جاسوسی در ایران، در حمایت و تامین مالی برخی از گروه‌های تروریستی مخالف دولت ایران دست دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید