خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۱۳ ساعت ۸:۱۷:۲۰

    خانه  > زندانیان  >  محمد شریف خطاب به ریاست جدید اوین: هدی صابر به چه دلیل قانونی در زندان است؟

محمد شریف خطاب به ریاست جدید اوین: هدی صابر به چه دلیل قانونی در زندان است؟

خبرگزاری هرانا – دکتر محمد شریف وکیل هدی صابر طی نامه‌ای به ریاست جدید زندان اوین از وی خواست دلیل قانونی نگهدای هدی صابر در اوین را اعلام نماید.

به گزارش دانشجو نیوز، وی در این نامه به دو بار بازداشت قبلی هدی صابر در سال‌های ۷۹ و ۸۲ اشاره کرده و در رابطه با پرونده اول گفته هنوز دادنامه قطعی به وی ابلاغ نشده است و در رابطه با پرونده دوم نیز صابر مدت حبس‌اش را گذرانده است.

دکتر شریف در این نامه به مرخصی صابر در جریان تحمل کیفر (در سال‌های ۸۴-۸۲) اشاره کرده و گفته است که محکومیت (قبلی) وی نیز در مرخصی خاتمه یافته است.

وکیل هدی صابر در پایان این نامه خطاب به ریاست زندان اوین آورده است که «از آن پس پرونده جدیدی برای ایشان مفتوح نشده و محکومیت دیگری به وی تعلق نگرفته است. لذا تقاضا دارد موجب قانونی بازداشت فعلی موکل را اعلام فرمایند.»

شایان ذکر است هدی صابر برای سومین بار در سالیان اخیر، در تاریخ ۲/۵/۸۹ بازداشت شده و تاکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

هم چنین مدتی پیش شورای فعالان ملی  – مذهبی، مهندس عزت‌الله سحابی، تقی رحمانی و رضا علیجانی و نیز فیروزه صابر (خواهر) و فریده صابر (همسر هدی صابر) طی بیانیه‌ها و نامه‌هایی به بازداشت وی اعتراض کرده و خواهان اعلام مجوز قانونی بازداشت و نگهداری وی در اوین شده و خواستار آزادی هر چه سریع‌تر هدی صابر شده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید