خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۱۳ ساعت ۸:۰۶:۱۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ۲۴ آبان دادگاه نسرین ستوده برگزار می شود

۲۴ آبان دادگاه نسرین ستوده برگزار می شود

خبرگزاری هرانا – تاریخ برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده نسرین ستوده روز ۲۴ آبان ماه اعلام شد. رضا خندان، همسر نسرین ستوده می گوید که طی چند روز گذشته وکلای نسرین ستوده، برای خواندن پرونده وی به دادگاه مراجعه کرده اند و به آن ها از سوی دادگاه ابلاغ شده که قرار است ۲۴ آبان ماه دادگاه نسرین ستوده در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی برگزار شود.

به گزارش مدرسه فمنیستی، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان روز ۱۳ شهریورماه بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین است. وی با سه اتهام: اقدام علیه امنیت ملی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و همکاری با کانون مدافعان حقوق بشر قرار است روز ۲۴ همین ماه محاکمه شود.

نسرین ستوده طی دو ماه بازداشت اش، تنها توانسته یک بار با خواهرش ملاقات داشته باشد وهمسر و فرزندان وی هنوز نتوانسته اند با او دیدار داشته باشند، این درحالی است که بر اساس قانون وقتی پرونده فردی به این مرحله می رسد و مرحله بازپرسی از وی به اتمام می رسد، وی می تواند از حق ملاقات های هفتگی و حق برخورداری تماس تلفنی مرتب با خانواده خود برخوردار باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید