خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی در مقابل مجلس

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی در مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا – در حالی که قرار است امروز وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در کمیسیون بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مورد دلیل انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیح دهد، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران در مقابل مجلس تجمع کردند.

ایلنا گزارش داد: تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران که روز شنبه گذشته یک‌باره منحل شد، در مقابل مجلس حضور یافتند و تعدادی پلاکارد با مضمون اعتراضی در دست گرفتند.

طبق قرار قبلی، امروز مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در کمیسیون بهداشت درمان و آموزش پزشکی حضور می‌یابد تا در مورد دلیل صدور دستور انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیح دهد.

این در حالی است که به نوشته خبرگزاری فارس، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران را مغایر با قانون برنامه چهارم توسعه دانسته است.

همچنین ۱۸ نماینده اصلاح طلب و اصولگرای تهران در مجلس نیز روز دوشنبه خواستار تجدیدنظر در انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران شده بودند.

دانشگاه علوم پزشکی ایران روز شنبه با نامه وزیر بهداشت، منحل و بخش‌های آموزشی و درمانی آن به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی واگذار شد. به گفته خانم دستجردی، این تصمیم در چارچوب سیاست دولت برای انتقال دستگاه‌های اجرایی به خارج از تهران گرفته شده است.

ابطحی رئیس این دانشگاه منحل شده هم دیروز فاش کرد که ریاست‌جمهوری چهار ماه قبل دستور این انحلال را صادر کرده بوده و در این مدت مسئولان در برابر اجرای آن مقاومت کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید