خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  پرده برداری از وضعیت نامناسب زندان های بهشهر

پرده برداری از وضعیت نامناسب زندان های بهشهر

خبرگزاری هرانا – نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی از وضعیت نامناسب زندان‌های بهشهر پرده برداشت.

به گزارش ایلنا، مقیمی در همایشی با گلایه از وضعیت نابسامان زندان بهشهر افزود: این زندان گنجایش پذیرش زندانی اضافه را ندارد.

وی ادامه داد: باید وضعیت زندان بهشهر برای همگان مشخص شود و دلیل نابسامان بودن آن نیز روشن شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس‌ شورای اسلامی بیان داشت: تاسیس زندان جدید در بهشهر از مصوبات دور اول سفر احمدی نژاد  به مازندران است که با توجه به تهیه زمین و انجام مطالعات مسکوت مانده و دلیل عدم اجرایی شدن آن نیز نبود اعتبارت لازم توسط وزارت مسکن است.

مقیمی با بیان اینکه زندان بهشهر از سال ۱۳۴۱ تنها برای ۶۰ نفر از زندانیان ساخته شده بود، اظهار داشت: این زندان تنها گنجایش همین تعداد را دارد در حالی‌که اکنون چندین برابر ظرفیت در آن نگهداری می‌شود.

وی یادآور شد: به دلیل فضای کم در این زندان‌، زندانیان شب‌ها به صورت کتابی می‌خوابند و امکان هر اتفاق ناگواری در این زندان وجود دارد.

مقیمی خاطر‌نشان کرد: متاسفانه سیستم فاضلاب این مرکز نگهداری زندانیان نیز نامطلوب بوده و روزانه تا ده بار فاضلاب آن تخلیه می‌شود که اگر نشود بوی تعفن منطقه را فرا خواهد گرفت.

وی بیان داشت: در این مرکز در فضای کم‌تر از ۵۰ متر مربع ۱۸۰ زندانی به سر می‌برند‌ و به دلیل آلودگی بالا بیش از ۳۰ درصد‌ زندانیان ما آلوده هستند.

مقیمی با هشدار به مسئولان افزود: کار زندان بهشهر با توجه به ملاحظه کاری درست نمی‌شود و باید امسال تکلیف زندان بهشهر مشخص شود.

وی گفت: از ماه آینده به هیچ یک از فرمانداران شرق مازندران اجازه پذیرش زندانی در زندان بهشهر را نمی‌دهم‌ .

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید