خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۸ آبان ۱۳۸۹, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۸ ساعت ۱۴:۲۷:۵۹

    خانه  > کارگران  >  انتقاد شدید رییس کانون کارگران بازنشسته از وزیر رفاه

انتقاد شدید رییس کانون کارگران بازنشسته از وزیر رفاه

خبرگزاری هرانا – رییس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان تهران افزایش ۶ درصدی مستمری‌های تامین اجتماعی را برخلاف ماده ۹۶ کانون تامین اجتماعی و ماده ۴۱ قانون کار دانست و از وزارت رفاه به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر خبازها در همایش سالانه اعضای کارگری، کارفرمایی و دولت هیأت‌های تشخیص وحل اختلاف ادارات کل استان تهران در بندرانزلی اظهار کرد: وقتی ۶ درصد افزایش را انجام دادند گفته جبران می‌کنیم که تاکنون این گونه نشده است. وی با انتقاد از تعریف و تمجیدهای برخی از سخنرانان از وزیر رفاه اظهار داشت: من تنها تعریف نمی‌کنم بلکه انتقاد هم دارم چرا که محصولی توجه‌ای به اقشار حقوق بگیر و مستمندکشور ندارد.

خبازها، تامین اجتماعی را “حیات خلوت” برخی افراد دانست وتصریح کرد: دولت حق ندارد درجایی که بودجه‌اش از طریق اعضا تامین می‌شود دخالت بی‌مورد کند.

رییس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به تبعیض میان بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی اظهار داشت: همسان‌سازی بازنشستگان تامین اجتماعی ناقص انجام شده است و این درحالی است که قول مدیر عامل جدید هم عملی نشده است.

وی با انتقاد شدید از وزیر رفاه ‌گفت: کسانی را که شب راحت می‌خوابند بدانند که بازنشستگان تامین اجتماعی هم حق زندگی آبرومندانه دارند.

خبازها اجرای طرح پزشکی خانواده را باعث زیان کارگران دانست وگفت: با انجام این کار سرمایه‌گذاری میلیاردی سازمان در بخش درمان از بین خواهد رفت.

رییس کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان تهران گفت: اگرتامین ماه آینده افزایش ۶ درصدی اصلاح شود با اطلاع قبلی مقابل مجلس یا وزارت رفاه تجمع خواهیم کرد.

خبازها گفت: ‌افرادی که در وزارت رفاه هستند بدانند که حتی ساختمان وزارت هم متعلق به تامین اجتماعی و کارگران است بنابراین ما از حقوق خود نخواهیم گذشت.

وی از طرح دعوی بازنشستگان در دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: پیگیر این مهم خواهیم بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید