خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۸ آبان ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۸ ساعت ۱۲:۰۱:۰۰

    خانه  > سایر گروهها  >  برادر علی جمالی: امیدواریم حکم صادره در دادگاه تجدید نظر شکسته شود

برادر علی جمالی: امیدواریم حکم صادره در دادگاه تجدید نظر شکسته شود

خبرگزاری هرانا – علی جمالی، عضو شورای مرکزی و مسئول کمیته سیاسی سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)، که در روز ۳۱ مردادماه سال جاری در محل کار خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به ریاست قاضی مقیسه به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده است. آقای جمالی به این حکم اعتراض کرده و اتهامات فوق را نپذیرفته‌ است. همچنین خانواده این فعال سیاسی نیز به حکم صادره اعتراض کرده اند و امیدوارند تا حکم صادره در دادگاه تجدید نظر شکسته شود.

گفتنی است، علاوه بر علی جمالی، عبدالله مومنی، حسن اسدی زیدآبادی، و علی ملیحی، از مسئولان سازمان ادوار تحکیم وحدت، به جرم اتهامات امنیتی در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برند. همچنین احمد زیدآبادی، دبیرکل این سازمان در زندان رجایی‌شهر کرج دوره حبس خود را می‌گذراند.

به همین مناسبت “جرس” با حمید رضا جمالی، برادرعلی جمالی در خصوص حکم صادره و آخرین وضعیت ایشان به گفتگو پرداخته است که در پی می آید:

لطفا در خصوص آخرین اطلاعی که از وضعیت آقای جمالی بفرمایید؟

آقای جمالی یک فعال مدنی و سیاسی هستند که در دادگاه بدوی به چهار سال زندان محکوم شدند که سه سال از محکومیتشان بابت تجمع و تبانی بوده که پارسال زمانیکه آقایان مومنی و زیدآبادی در زندان بودند در مراسم افطاری که در جلوی زندان اوین گرفته شده بود شرکت کردند که به خاطر همین به سه سال زندان محکوم شده اند و یکسال هم بخاطر توهین به رهبری و صد هزار تومان جریمه نقدی به خاطر توهین به رئیس جمهور محکوم شدند. ما در خواست کردیم که تا زمانیکه دادگاه تجدید نظر برگزار شود قرار بازداشتشان به قرار وثیقه تبدیل گردد که قاضی با این موضوع موافقت نکرد. الان هم در بند ۳۵۰ هستند و بالاخره زندان است و مشکلات خاص خودش، اگرچه با دیگر اعضای هم حزبی اشان آقایان عبدالله مومنی، حسن زیدآبادی و علی ملیحی هم زندان هستند اما به هرحال ازمحدودیتهای زندان و دوری از خانواده ناراحت هستند.

آیا شما موفق به ملاقات حضوری با ایشان شده اید؟

خیر. تا الان ملاقات حضوری نداده اند و ملاقاتها کابینی است و فقط در جلسه دادگاه که داشتند وارد دادگاه می شدند موفق شدیم ایشان را ببینیم.

وضعیت روحی و جسمانی ایشان چطور است؟

مشکل و ناراحتی جسمانی ندارند اما ازنظر روحی دوران سختی را می گذرانند چون ایشان غیرمنتظره بازداشت شدند و کارهایشان را در بیرون از زندان نتوانستند پیگیری کنند. الان هم یک بچه هفت ماهه دارند و از دوری خانواده و فرزندشان ناراحت هستند. تمام فشار هم بر روی خانمشان است که با یک بچه کوچک به تنهایی تمام این مشکلات را تحمل می کنند و زندانی بودن ایشان زندگی را برای همه سخت کرده است.

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی بیانیه ای دراعتراض به رفتار دستگاه قضائی با زندانیان سیاسی صادر کرده اند. آیا صحبتی در این خصوص دارید؟

خوب شرایط بسیار سخت است. فعالین سیاسی که حکومت با آنها برخورد می کند زیاد هستند و حکم ها هم بسیار سنگین است و به همین خاطر زندگی خیلی از خانواده ها تحت تاثیر قرار گرفته است. ما به عنوان خانواده زندانیان سیاسی که به ناحق در زندان نگهداری می شوند امیدواریم این حکم ها بشکند و قوه قضاییه هم برخورد صحیحی داشته باشد. به هر حال فشار بر روی خانواده ها بسیار زیاد است و برخوردهایی که با خانواده ها می شود بسیار نامناسب است.

اگر در پایان صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

ما از قوه قضاییه می خواهیم با توجه به اینکه قرار بازداشت دوماه ایشان تمام شده با قرار وثیقه ایشان موافقت کنند و تا زمان برگزاری دادگاه تجدید نظر ایشان بتوانند بیرون بیایند و در کنار خانواده و فرزند هفت ماهه خود باشند. تا در این مدت بتوانند به خانواده خود رسیدگی کنند و از آن فشار و ناراحتی که بر روی ایشان و خانواده اشان است کم شود و فضا به حالت قبل خودش برگردد.

با تشکر از فرصتی که در اختیار جرس قرار دادید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید