خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  علی پرویز فعال دانشجویی از زندان اوین آزاد شد

علی پرویز فعال دانشجویی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علی پرویز فعال دانشجویی روز گذشته پس از گذراندن دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش دانشجو نیوز، این فعال دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر، ۱۲ آبان ۱۳۸۸ در پی اعتراضات دانشجویی پس از انتخابات، بازداشت و در دادگاه بدوی به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور به سه سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم وی در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تعزیری و جریمه نقدی کاهش یافت. این فعال دانشجویی روز گذشته با تمام شدن دوران محکومیت یکساله خود از زندان اوین آزاد شد.

وی یک ماه از دوران بازداشت خود را در انفرادی گذرانده و یکی از ۱۷ زندانی سیاسی بود که در مرداد ماه ۱۳۸۹ در اعتراض به نقض حقوق اولیه زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زدند. وی هم چنین در دوران مرخصی کوتاه مدت خود به دلیل بیماری تنفسی در بیمارستان بستری شد که با اتمام زمان مرخصی و عدم تمدید آن از سوی دادستان تهران، مستقیما از بیمارستان به زندان بازگردانده شد.

این فعال دانشجویی در هفته های گذشته و پس از انتشار بیانیه منتسب به ۱۴ زندانی سیاسی زندان اوین و درخواست تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی انتخابات ریاست جمهوری دهم و حوادث پس از آن و ظلم وارد بر زندانیان سیاسی، مورد بازجویی و بازخواست قرار گرفت. محسن میردامادی، محسن امین زاده، عبدالله مومنی، بهمن آحمدی امویی و . . . از جمله زندانیانی هستند که در این ارتباط مورد بازخواست قرار گرفته اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید