خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۷ آبان ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۷ ساعت ۱۰:۳۱:۴۳

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  طرح تفکیک جنسیتی دانشجویان در دانشگاه پیام‌نور اجرا می‌شود

طرح تفکیک جنسیتی دانشجویان در دانشگاه پیام‌نور اجرا می‌شود

خبرگزاری هرانا – مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان گفت: طرح تفکیک جنسیتی دانشجویان در سال‌های آینده در دانشگاه پیام‌نور اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام  مهدی مستاجران امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان، در مورد طرح عفاف و حجاب در ادارات و دانشگاه‌های پیام‌نور استان اصفهان اظهار داشت: این طرح برای اجرا در همه دانشگاه‌ها از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی تصویب شده و دانشگاه‌ها ملزم به اجرای این طرح هستند. وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان دارای ۴۴ مرکز و واحد است، افزود: پیش از تصویب این طرح در شورای انقلاب فرهنگی، انگیزه‌هایی برای نظارت بر عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها وجود داشته و مسئولان و مدیران دانشگا‌ه‌های پیام‌نور استان نیز فعالیت‌هایی در راستای این طرح انجام داده‌اند.

وی اظهار داشت: وضعیت حجاب و عفاف دانشجویان دانشگاه‌های پیام‌نور استان اصفهان بهتر از دانشگاه‌های دیگر است. مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان درباره برنامه‌های سال جاری دانشگاه پیام‌نور این استان در راستای اجرای طرح عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها تاکید کرد: تحقیقاتی در حوزه آمار عفاف و حجاب در حال انجام است. وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های دانشگاه پیام‌نور‌ تفکیک جنسیتی دانشجویان است، ادامه داد: در سال‌های آینده دانشجویان دانشگاه پیام‌نور از لحاظ جنسیتی تفکیک می‌شوند.

مستاجران اضافه کرد: برای دانشجویانی که وضعیت مطلوب و مناسب دانشگاه و جامعه ندارند، مشاوره‌هایی انجام می‌شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان عنوان کرد: همه تشکل‌ها، کانون‌های فرهنگی و مجموعه‌های فرهنگی و سیاسی باید توجیه‌هایی در زمینه عفاف و حجاب به دانشجویان بدهند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید