خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۷ آبان ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۸/۰۷ ساعت ۵:۱۹:۵۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اخراج پیام حیدر قزوینی فعال دانشجویی دانشگاه بین‌المللی قزوین

اخراج پیام حیدر قزوینی فعال دانشجویی دانشگاه بین‌المللی قزوین

خبرگزاری هرانا – پیام حیدر قزوینی، دانشجوی ترم آخر دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین و دبیر سابق تشکل اصلاح‌طلب این دانشگاه، با حکم قطعی “اخراج و سه سال محرومیت از تحصیل در تمامی دانشگاه‌ها” از ادامه تحصیل محروم شد.

به گزارش جرس، این حکم که به تازگی و توسط کمیته تجدید نظر دانشگاه صادر گشته است، سنگین‌ترین حکمی است که تا به حال در دانشگاه بین‌المللی قزوین و در پی حوادث پس از انتخابات خرداد۸۸ صادر گشته است.
پیام حیدر قزوینی که مسئول شاخه دانشجویی ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در استان قزوین نیز بوده است، سه ترم پیش به تعلیق به مدت دو نیمسال محکوم شده بود، اما در ترم گذشته ودر حکمی دیگر به اتهام شرکت در اغتشا شات توسط کمیته بدوی انضباطی به اخراج و محرومیت سه ساله از حق کنکور مجدد محکوم شده بود که اینک این حکم توسط کمیته تجدید نظر تایید گشته است.

این در حالی است که این فعال دانشجویی از ترم گذشته ممنوع الورود گشته بود و بیش از ۹ ماه است که در دانشگاه حضوری نداشته است. بنا به گزارشات رسیده، حکم اخراج وی در حالی تایید گشته است که در اقدامی بی‌سابقه بیش از ۱۰۷۰ تن از دانشجویان این دانشگاه با امضای نامه‌ای ضمن حمایت از وی خواستار بازگشت او به دانشگاه شده بودند.

این فعال دانشجویی در جریان حوادث پس از انتخابات دو بار توسط نیروهای امنیتی استان قزوین بازداشت شده بود که هم اینک در انتظار صدور حکم دادگاه خویش است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید